23 kwietnia 2012

Umiem rysować: Moi przyjaciele Tygrys i Kubuś


wydawnictwo: AMEET
ilość stron: 24
format: 20,5x27 cm
rok wydania: 2009
cena: 9,90 zł


Zapewne wszystkie dzieci lubią rysować, niektóre bardziej, niektóre mniej... Ta książeczka powstała po to, aby zachęcić i nauczyć dziecko rysowania kilku "obiektów" w niej zawartej.

W tej części wraz z Super-detektywami (Tosią, Tygryskiem, Kubusiem i przyjaciółmi) dowiemy się jak krok po kroku narysować kolibra, sosnę, latawiec, nietoperza, świstaka, ślimaka, konewkę, bałwanka, mrówkę, motylka oraz pszczółkę.

Do każdej z wyżej wymienionych rzeczy dołączona jest dokładna instrukcja rysunkowa, każdy obrazek jest ponumerowany, aby dziecko wiedziało w jakiej kolejności i co należy teraz narysować.
Poza tym do każdego obrazka dołączona jest jakaś scenka z Kubusiem i przyjaciółmi oraz jej krótki opis.

Dodatkową atrakcją są naklejki, które należy umieścić w odpowiednich miejscach na ilustracjach. poza tymi potrzebnymi do uzupełnienia książki, znajdziemy tam jeszcze kilkanaście naklejek, które dziecko może wykorzystać w dowolny sposób :)
Na końcu znajdziemy również kartki z zaczętymi rysunkami. Dziecko ma za zadanie dokończenie ich według wcześniej wymienionych instrukcji :)

Mój synek pokochał tę książeczkę od razu :) Nikodem uwielbia rysować, uwielbia naklejki i uwielbia Kubusia Puchatka. Wszystko to znalazł tutaj, w tej jednej książeczce :)
Dzięki nauce rysowania poszczególnych obiektów, już sam pięknie radzi sobie z rysowaniem ślimaka, mrówki czy pszczoły :)

Naprawdę bardzo fajna i łatwa metoda nauki rysowania. Jestem przekonana, że te zadania spodobają się każdemu dziecku :)


Dziękuję pięknie wydawnictwu AMEET za możliwość zrecenzowania tej pozycji :)


1 komentarz:

  1. Świetna pozycja :-) Przydatna dla rodziców, którzy z rysunków znają tylko kółko i krzyżyk, czyli dla mnie :-)

    OdpowiedzUsuń

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)