22 stycznia 2012

"Cora would like to have a dog", "Christmas"


AGNIESZKA JUREK

wydawnictwo: Mila
ilość stron: 24
format: 10x12 cm
rok wydania: 2007
cena: 5zł


Tym razem napiszę o czymś innym niż zwykle :)
Jest to maleńka książeczka "Jaskółka" w języku angielskim.


Króciutka opowiastka o dziewczynce o imieniu Cora. Cora bardzo marzy o piesku. Okazuje się, że Pan weterynarz chce wyjechać na tydzień czasu na wakacje i prosi Corę i jej rodziców o opiekę nad dwoma pieskami (zupełnie odmiennymi psami) - szalonym i leniwym :)


Dziewczynka bardzo się ucieszyła
Trzy razy dziennie trzeba wychodzić z nimi na dwór, ale rano Cora śpieszy się do szkoły, a wieczorem jest już ciemno, więc wyręczają ją rodzice, a dla niej pozostają popołudniowe spacery...


Cora już dobrze wie, że piesek to odpowiedzialność oraz sporo pracy, jednak nadal chciałaby mieć własnego psa... Bo jeśli zostaną przyjaciółmi to już na zawsze :)

Książeczka jest bardzo fajna, taka inna niż wszystkie :) Co prawda nie potrafimy angielskiego :P Ale po przetłumaczeniu jest ona bardzo fajna :)  I na pewno się przyda na przyszłość dla Nikusia :) Do nauki języka angielskiego jak znalazł :)

Dziękuję wydawnictwu MILA za możliwość jej zrecenzowania :)Wydawnictwo Mila wydało serie takich książeczek w języku angielskim. Wszystkie świetnie nadają się jako książeczki dla początkujących :)

Ta którą ja otrzymałam jest o Bożym Narodzeniu więc nie będę się wdawać w szczegóły. Dodam jedynie, że wewnątrz znajdziemy krótki tekst pisany wyraźnie dużymi literami. A wyrazy użyte w opowiadaniu wg. mnie nie są zbyt trudne. Ja choć tego języka nigdy się nie uczyłam, potrafiłam sporo książki przeczytać samodzielnie.

A sami pomyslcie, ile frajdy sprawi naszemu dziecku samodzielnie przeczytana książeczka w innym języku? Sprawdźcie sami :)
 
Ja również serdecznie dziękuję wydawnictwu MILA :)

 

1 komentarz:

  1. Hm... aja własnie szukam bajek w tym języku:) Serdecznie dziękuję

    OdpowiedzUsuń

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)