11 kwietnia 2017

Biblia. Raz, dwa, trzy - szukasz ty!


JULIA STONE 

wydawnictwo: Jedność
ilość stron: 24
format: 18x18 cm
rok wydania: 2016
dostępna: TUTAJ

Wychodzę z założenia, że książeczek dla dzieci nigdy za wiele ;) I chociaż mamy ich w domu ogrom (zarówno dla starszego jak i dla młodszego synka) to cały czas wypatruje kolejnych książek, które by ich zaciekawiły, zajęły i czegoś nauczyły. Jak widzicie dzisiaj napiszę Wam kilka słów o Biblii dla maluszków. I chociaż przeróżnych wydań Biblii dla dzieci także mieliśmy jak dotąd kilka różnych to jednak każda z nich się od ciebie różniła i każda miała w sobie coś wyjątkowego...

Ta, którą dzisiaj Wam przedstawię jest przeznaczona dla małych dzieci, sądzę, że zarówno tych zupełnie malutkich, jak i tych odrobinę starszych. Dlaczego? Ponieważ książeczka ta posiada sztywne kartki dzięki czemu nawet niemowlaki bez problemów będą mogły ją przeglądać, ale wewnątrz znajduje się także coś co z pewnością okażę się wspaniałym zajęciem dla tych nieco starszych dzieci. Jesteście ciekawi co to takiego? Już śpieszę Wam opowiedzieć :)

W Biblii tej znajdziemy jedenaście opowieści biblijnych, ale zapisanych bardzo ogólnikowo, w zaledwie kilku zdaniach każda. Są nimi "Stworzenie świata", "Noe i jego arka", "Mojżesz", "Dawid", "Daniel", "Dzieciątko Jezus", Pan Jezus w Galilei", "Przypowieść Pana Jezusa o zagubionej owieczce", "Przypowieść Pana Jezusa o wielkiej uczcie", "Wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy" oraz "Zmartwychwstanie Pana Jezusa".

Tak jak wspominałam każda z tych historii opisana jest króciutko i z całą pewnością nie wytłumaczy naszemu dziecku wszystkiego zbyt dokładnie, ale tym razem bardziej niż samą treścią mali czytelnicy z pewnością zajmą się ciekawym, pomysłowym dodatkiem jakim jest odszukiwanie różnych elementów na ilustracjach. Bowiem przy każdym obrazku znajduje się ramka, a na niej zamieszczone są rzeczy, zwierzęta i osoby, które dziecko musi odszukać. Zadanie jest bardzo łatwe więc bez wątpienia idealnie nada się dla maluchów, które dopiero zaczynają swoją przygodę z odnajdywaniem ;)

Książeczka ta jest raczej dość niepozorna, ale mimo tego jestem pewna, że zapewni Waszemu dziecku miło spędzony czas. Dzieciaczki poznają nie tylko kilka ciekawych historii biblijnych, ale także będą się dobrze bawiły przy szukaniu "szczegółów". Choć w tym przypadku nie ma akurat mowy o szczegółach, więc zadanie z pewnością nie będzie zbyt trudne.

Mamy tutaj twardą okładkę, śliskie i sztywne, a właściwie takie lekko elastyczne kartki. Jest też bardzo poręczny, kwadratowy format oraz śliczne, bardzo kolorowe, wesołe ilustracje. Całość prezentuje się naprawdę ładnie. Biblia ta jest ciekawa, pełna informacji i zabawy, przystosowana idealnie dla najmłodszych. Co prawda mój Dominik nie rozumie jeszcze o co dokładnie chodzi w odnajdywaniu elementów na ilustracjach w książkach, jednak mimo tego tę książkę przeglądał już mnóstwo razy. Jestem pewna, że niedługo do oglądania dojdzie nam także szukanie więc na pewno nie szybko znudzi się ona mojemu synkowi :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)