10 grudnia 2016

Gry Lotto


KOLORY / ZWIERZĘTA

wydawnictwo: Edgard
ilość plansz: 6
ilość żetonów: 36
rok wydania: 2016
dostępna: TUTAJ

Jak pewnie wiecie stronę Książeczki synka i córeczki prowadzimy we dwie. Mamy w domu dzieciaki w różnym wieku, te młodsze to 3-letnia Natalka i 1,5 roczny Dominik. Oboje uwielbiają książeczki, ale nie będziemy Wam tu kłamać, że świata poza książkami nie widzą ;) 

Wiadomo dzieci są ciekawe wszystkiego. Jesteśmy pewne, że doskonale o tym wiecie. Więc dzisiaj chciałybyśmy zaprezentować Wam coś innego niż książki. To prawie niespotykane, abyśmy pisały tutaj nie o książkach. Ale to co Wam dzisiaj pokażemy jest tak fajne i tak przypadło nam i naszym dzieciom do gustu, że koniecznie musimy Wam opowiedzieć o tym kilka słów!

Cóż to za cuda, pewnie się zastanawiacie :) ? Już śpieszymy z wyjaśnieniami. Są to bowiem dwie gry dla maluchów. Dla takich maluchów 2+. W związku z tym Dominik jeszcze nie bardzo łapie zasady, ale już niebawem z pewnością zacznie. Za to i bez znajomości zasad ma przy tych grach masę zabawy! Żetony rządzą ;) Jeśli natomiast o Natalkę chodzi to już duża i mądra dziewczynka, ona radzi sobie świetnie. Rozumie zasady i pięknie potrafi grać w każdy z dostępnych wariantów. Już opowiadamy Wam  co dokładnie tutaj chodzi :)

Czas więc przejść do konkretów. Kolory oraz Zwierzęta to dwa dostępne dotychczas tytuły z serii Lotto. W każdym z pudełek znajdziemy 6 plansz oraz 36 żetonów. W części o kolorach  mamy podział na niebieski, fioletowy, czerwony, zielony, pomarańczowy i żółty. Każda plansza ma inny kolor, na każdej z nich znajduje się po sześć obrazków, one także są w danym kolorze. Do każdej z tych sześciu plansz przydzielone jest po sześć żetonów, które przedstawiają dokładnie te same ilustracje co na planszach. 

Mamy więc na przykład zielonego kaktusa, niebieskiego ptaka, żółty ser, fioletową śliwkę, pomarańczową marchewkę, niebieskiego konika na biegunach czy też żółtą łódź podwodną. Takich przykładów jest aż 36, ale nie będziemy wymieniać Wam ich wszystkich ;)

W części o zwierzętach znajdziemy podział na miejsca ich zamieszkania czyli gospodarstwo, las, łąka, sawanna, Arktyka oraz dom. Tutaj tak samo jak w przypadku kolorów mamy sześć różnych plansz, na tych planszach po sześć różnych zwierzaków. Te same zwierzęta znajdują się także na żetonach. Mamy tutaj na przykład psa, kota, chomika czy rybki - zwierzęta domowe, jest wiewiórka, lis, sowa czyli zwierzęta leśne. Jeż, kret, biedronka czy motyl to oczywiście zwierzęta mieszkające na łące, a świnka, kura, krowa czy kaczka to zwierzaki gospodarcze... To także tylko niewielka garstka tego co znajduje się na planszach i żetonach, ale resztę z pewnością z chęcią poznacie sami ;) 

Wiecie już co znajdziecie w pudełkach, ale nie wiecie na czym polega zabawa. A jest ona banalnie prosta, idealna zarówno dla najmłodszych jak i nieco starszych dzieci. Choć sądzimy, ze i cała rodzina z pewnością będzie dobrze się przy nich bawiła :) Są tutaj bowiem cztery wariaty gry, Dla "gracza pełzacza" czyli najłatwiejszy. Przygotowujemy tylko jedną planszę i sześć pasujących do niej żetonów. Maluch musi dopasować żetony do obrazków na planszy. Nieco trudniejszy poziom jest dla "gracza wymiatacza" czyli kładziemy dwie, trzy, cztery, pięć lub sześć plansz oraz pasujące do nich żetony i dziecko dopasowuje żeton do obrazków na planszy. 

Trzeci wariant gry jest dla "gracza zapamiętywacza". To jest już zabawa dwa dwóch, trzech, czterech, pięciu, a nawet sześciu graczy. Każdy uczestnik otrzymuje swoją planszę, żetony układamy obrazkami do dołu, aby nie było ich widać i każdy po kolei odkrywa po jednym. Wygrywa ten, który najszybciej znajdzie żetony pasujące do jego planszy. Ostatni wariant czyli ten najtrudniejszy jest dla "gracza rozrabiacza". Rozdajemy każdemu uczestnikowi po jednej planszy, żetony rozkładamy obrazkami do góry, aby było je widać i jak najszybciej odszukujemy żetony pasujące do naszej planszy. Tutaj panuje istne szaleństwo, można przeszkadzać innym zawodnikom, wszystkie chwyty dozwolone ;)

Jak widzicie gry te są idealne nie tylko dla najmłodszych, ale sprawdzą się także podczas zabawy całą rodziną. Masa śmiechu gwarantowana! Koniecznie musicie przekonać się sami! Jednak są one nie tylko zabawne i ciekawe, mają bowiem także walory edukacyjne. Ćwiczenia na spostrzegawczość, koncentrację, nauka dopasowywania kształtu, nauka kolorów, nauka nazw przedmiotów, nazw zwierząt, poznawanie otoczenia, w którym żyją poszczególne zwierzęta... Same plusy :)

Wiemy, ze już nieźle się rozpisałyśmy, ale my ze swojej strony chcemy dodać tylko ostatnie kilka słów o wyglądzie oraz wykonaniu tych gier. I jedno i drugie zasługuje na pochwałę. Gry te są bardzo kolorowe, zdecydowanie od razu przyciągają wzrok . Grafiki są śliczne, bardzo wesołe i zabawne. Ogromny plus! Zarówno plansze jak i żetony są wykonane z grubej tektury więc są mocne, nie ma praktycznie szans na ich zniszczenie, chyba, że ktoś naprawdę by się starał. Całość umieszczona jest w zgrabnych i mocnych pudełeczkach, które nie są przesadnie duże i co ogromnie cenimy ponieważ obie nie cierpimy kiedy w wielkich pudłach 3/4 miejsca to wolna przestrzeń. Także teraz już wiecie jak świetne są te gry. Po prostu musiałyśmy Wam o nich napisać :) 


1 komentarz:

  1. Świetnie, że tu trafiłam. Akurat szukam czegoś ciekawego dla swoich pociech. Bez wątpienia na coś takiego dzięki Wam trafię.

    OdpowiedzUsuń

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)