14 listopada 2016

Sekretne życie zwierzaków domowych. Książeczka z naklejkami


wydawnictwo: Znak emotikon
ilość stron: 32
format: 30x20,5 cm
rok wydania: 2016
dostępna: TUTAJ

Skoro jestem już przy tej bajkowej tematyce i skoro dzięki poprzedniej recenzji wiecie już kim jest Maks i jego zwierzęcy przyjaciele to mam coś co powinno się Wam spodobać (albo raczej Waszym dzieciom) ;) Jest to książeczka z różnymi zadaniami. Sądzę, że zaciekawi ona zarówno te dzieciaki, które znają już historię o sekretnym życiu zwierzaków domowych, ale  także te, które jeszcze nie miały okazji jej poznać. Nie ma bowiem potrzeby, aby znać dokładnie całą tę bajkę, bez tego też da się rozwiązać te wszystkie ćwiczenia.

Wewnątrz znajdziemy 32 strony pełne ciekawych zadań. Mamy tutaj na przykład łączenie zwierzaków z ich posłaniami, możemy zaprojektować miejsce do spania dla jednego z psiaków, możemy zaprojektować też pilota małej, słodkiej Bridget, jest też labirynt i liczenie patyków, jest dekorowanie tortu, szyfrowane słowa, rysowanie własnego komiksu, jest też sudoku, dorysowywanie ogonków i obroży, szukanie cieni, rysowanie według wzoru, kolorowanki, odpowiadanie na pytania, rysowanie miasta, a także naklejkowa zabawa.

Zadania te są różnorodne, ciekawe, fajne, zabawne. Sądzę, że okażą się dobre dla dzieci w różnym wieku, ponieważ jedne są odrobinę trudniejsze inne nieco łatwiejsze, są tutaj zadania kreatywne, rysowanie, kolorowanie, które zawsze są idealne dla dzieciaków w każdym wieku. Także bez wątpienia każdy znajdzie tutaj coś dla siebie :)


Nikodem ma 8 lat i ze wszystkimi zadaniami radził sobie samodzielnie. Ale młodsze dzieci w kilku zadaniach mogą mieć problem. Na przykład w rozszyfrowywaniu haseł, zapisywaniu odpowiedzi czy rozwiązywaniu sudoku. Stron jest niewiele i wielka szkoda, bo mój starszak w mgnieniu oka rozwiązał wszystko co do rozwiązania było. Dobrze się przy tym bawił i zdecydowanie czuł niedosyt ;)

Ale mimo tego, że stron jest mało to jednak nie mogę zbytnio narzekać. Zadania są naprawdę fajne, a książeczka wygląda dobrze. Dzięki dużemu formatowi ilustracje wewnątrz nie są miniaturowe, wszystko jest dobrze czytelne. Jeśli natomiast chodzi o ilustracje to są one typowo bajkowe, bardzo kolorowe, ładne i zabawne - super! No i do tego masa naklejek! Raj dla każdego dziecka! Pozostaje mi jedynie napisać, że polecam :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)