15 listopada 2016

Sekretne życie zwierzaków domowych. Zwierzaki domowe i ja


wydawnictwo: Znak emotikon
ilość stron: 96
format: 20,5x15,5 cm
rok wydania: 2016
dostępna: TUTAJ

Wiem, że szaleję z tymi zwierzakowymi książeczkami, ale idąc za ciosem muszę pokazać Wam jeszcze tą jedną. W nasze ręce trafiła bowiem cała seria książek z bajki "Sekretne życie zwierzaków domowych". Pisałam Wam już o opowieści filmowej, o opowieści obrazkowej, o książeczce z zadaniami. Teraz przyszedł czas na ostatnią książkę. Nie umiem jednoznacznie określić czym ta lektura jest, bo przypomina trochę notes, trochę pamiętnik, trochę zadaniówkę, ale czym by nie była - fani filmu "Sekretne życie zwierzaków domowych" Na pewno będą zachwyceni!!!

W środku znajdziemy sporo różności. Jest tego tyle, że pewnie nie dam rady wypisać Wam dokładnie wszystkiego, ale muszę opisać choć część, przecież nie zostawię Was w takiej zupełnej nieświadomości ;) A na pewno jesteście ciekawi, prawda? I słusznie!

Także zaczynając od początku mamy zdjęcia Maxa i wszystkich jego przyjaciół. Są także ich imiona, aby dzieciaki zapamiętały kto jest kim. Dalej jest miejsce do wpisania kilku informacji o sobie. Imię, wiek, włosy, oczy, wzrost, imię zwierzaka itp. Jest też ramka z miejscem na swój autoportret. Dalej poznamy czarne charaktery z bajki. Potem kilka informacji o Maxie, jakieś kolorowanki, miejsce do wpisania informacji o swoim zwierzaku czyli imię, wiek, kolor, co najbardziej lubi itd. No i oczywiście miejsce na jego portret. Później krótkie informacje o Duke'u, miejsce na rysunek lub wklejenie zdjęć ze swoim pupilem, kilka informacji o tym jak dbać o swojego zwierzaka, krótka charakterystyka Bridget.

Dalej zadanie z liczeniem kiełbasek i szukaniem kości, quiz z którego dowiemy się jakim zwierzakiem jesteśmy, informacje o Tuptusiu, miejsce na rysunek przedstawiający dziecko wraz z przyjaciółmi i oczywiście zwierzakami. Dalej są zadania czyli szukanie szczegółów, dorysowywanki, lista ciekawych imion dla zwierzaka, labirynty z zaplątanych smyczy oraz kolejny z rur,  a także odszyfrowywanie hasła. Jest też pomysł na zaplanowanie przyjęcia dla naszego zwierzaka, lista do wypisania ulubionych rzeczy, kolejna lista do wypisania ulubionych rzeczy naszego zwierzaka i kolejne kolorowanki. Na końcu jest kilka wolnych kartek, gdzie można stworzyć pamiętnik swojego zwierzaka...

To oczywiście nie wszystko, ale leciałam mniej więcej po kolei więc znacie już większość zawartości tej książki ;) Jednak jest jeszcze coś co z pewnością ucieszy każde dziecko. No pewnie - naklejki! 4 strony pełne zwierzakowych naklejek. Bohaterami są oczywiście Maks i wszyscy inni bohaterowie, których mamy okazję poznać w tej bajce. Super, nie sądzicie?

Mały fan Maxa i jego przyjaciół dowie się z tej książki wielu rzeczy na temat swoich bajkowych ulubieńców. Może też napisać kilka informacji o sobie i swoim pupilu, dodatkowo czeka go wiele zabawy podczas wykonywania tych wszystkich fajnych, ciekawych zadań. Także nie do końca można nazwać tę książkę notesem, ani też pamiętnikiem, ani książeczką z zadaniami. Tak naprawdę to takie trzy w jednym. Fajnie, prawda? Moim zdaniem pomysł jest super, zawartość, wykonanie i wygląd też super ;) Pozostaje mi jedynie polecić Wam, abyście przekonali się sami! Do dzieła!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)