21 lipca 2016

Wyprawa Tappiego na Ognistą Wyspę


MARCIN MORTKA

wydawnictwo: Zielona Sowa 
ilość stron: 100
format: 16,5x21,5 cm
rok wydania: 2016
cena: 24,90 zł

Dopiero co wspominałam Wam o tym jak to Tappi jest uwielbiany w naszym domu. Przy okazji pisałam Wam, że niebawem napiszę dla Was kolejną recenzję opisującą jego niesamowite przygody więc słowa dotrzymuje i zapraszam Was do Szepczącego Lasu gdzie mieszka nasz główny bohater oraz jego wszyscy niezwykli przyjaciele :)

Jeśli zaglądacie na naszą stronę chociaż od czasu do czasu to pewnie nie raz trafiliście na moje wpisy dotyczące tej serii książek. Ale oczywiście są pewnie i tacy co nie mają pojęcia kim jest ten długobrody wiking o imieniu Tappi więc muszę Wam jego postać przybliżyć chociaż odrobinę :)

Tappi jest wielkim, przesympatycznym, bardzo pomocnym i pomysłowym wikingiem, który tak naprawdę nigdy nie miał zamiaru być taki jacy są prawdziwi wikingowie. Mieszka sobie w miejscu pełnym magii czyli w Szepczącym Lesie. Miejsce to kocha i choć lubi podróże to właśnie tutaj znajduje się jego dom. W lesie tym znajdziemy całe mnóstwo przyjaciół naszego głównego bohatera. Jest on bowiem tak miły i tak dobry, że lubią go wszyscy bez wyjątku. Jego najlepszym przyjacielem jest mały, bardzo strachliwy reniferek o imieniu Chichotek. Ale w książkach tych poznamy także mnóstwo innych zwierzaków i postaci. Niedźwiedź Brzuchacz, kruk Paplak, bóbr Chrobotek, wilczek Grzebieluszek, dąb Starodziej... To tylko kilkoro z nich :)

Jak widzicie Szepczący Las nie jest wcale zwyczajnym lasem. Mieszkają w nim magiczne stworzenia, które znane nam są na przykład z dawnych podań i legend. Są trolle, elfy, czarownice, mówiące zwierzęta i rośliny. Nawet pory roku, zjawiska pogodowe, a nawet rzeki, strumyki, góry czy też Chata Tappiefo mają tutaj cechy ludzkie... Co tu dużo pisać - cały Szepczący Las jest ożywiony. Ale bez obaw, z całą pewnością nie pogubicie się w tym wszystkim bo wystarczy kilka chwil i już wiemy doskonale kto jest kim i o co dokładnie chodzi :)

Nie każdy jest tutaj jednak dobry i miły. Czasami Tappi ma nie lada problem, aby rozwiązywać niektóre z kłopotów, często dosyć nieprzyjemnych kłopotów, które trafiły do jego pięknej krainy. I tym razem nie jest zbyt różowo. W Szepczącym Lesie pojawia się kuzynka kruka Paplaka. Strofka wszystko mówi rymem i właśnie w taki sposób opowiedziała naszemu wikingowi o Ognistej Wyspie, która jest jej domem.

Niestety od jakiegoś czasu rządzą nią trzej niedobrzy czarodzieje, którzy robią wszystkim okropne psikusy. Mieszkańcy wyspy są bezradni i nieszczęśliwi więc Tappi postanawia wyruszyć w podróż, aby spróbować powstrzymać złych czarowników. Jednak tym razem Chichotek wcale nie ma ochoty mu towarzyszyć. Jest środek pięknego lata i reniferek ma zamiar korzystać z tego czasu jak najlepiej...

Kolejna przygoda naszego ulubionego Wikinga jest równie ciekawa jak wszystkie inne, które dotychczas czytałam. Jak zwykle wiele się tutaj dzieje. Wszystko opisane jest w bardzo fajny sposób, przystępny dla młodego czytelnika. Z całą pewnością opowieść ta zainteresuje każdego i jestem pewna, że zarówno młodsi jak i starsi wciągną się w te wszystkie niesamowite przygody na maksa!  

Książka ta jest bardzo pozytywną lekturą. Jest ona mądra, pouczająca, brak w niej jakiejkolwiek przemocy. Tappi zawsze rozwiązuje wszystkie problemy z głową więc nie daje się ponieść emocjom, dzięki czemu nawet złości się bardzo rzadko. Właśnie to sprawia, że jest on przesympatycznym bohaterem, mądrym, dobrym i pomocnym i każdy bardzo go szanuje i lubi. Opowieść ta jest lekturą pełną ciepłych emocji, pełną wspaniałych cech i zachowań, których nasze dziecko uczy się podczas czytania tych wszystkich opowieści. Ja jestem oczarowana tą książką, tą jak i każdą z poprzednich książek o Tappim, jestem pewna, że każda następna będzie równie ciekawa i wspaniała. Polecam z czystym sumieniem :) 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)