30 czerwca 2016

Po prostu futbol!


YVETTE ŻÓŁTOWSKA-DARSKA

wydawnictwo: Burda Książki
ilość stron: 208
format: 17x24 cm
rok wydania: 2016
cena: 31,90 zł

Już dzisiaj wieczorem odbędzie się ćwierćfinał UEFA Euro 2016! Ćwierćfinał, w którym gra nasza reprezentacja, w którym gramy MY - POLACY! Przeżywam to ogromnie, wyobraźcie sobie, że ja (chociaż wcale nie przepadam za piłką nożną) nie mogę się doczekać meczu, który dzisiaj zagramy. Niesamowite emocje się we mnie wezbrały. Podczas tych mistrzostw mogę się nazwać prawdziwym kibicem. 4 lata temu nie wierzyłam w Polskę jak wierzę teraz. Teraz jest zupełnie inaczej, teraz naprawdę mamy szansę, mamy wspaniałą drużynę i zaciskam za nich z całej siły kciuki :)

Skoro ja tak przeżywam i tak mocno wierzę w naszą drużynę to co dopiero muszą czuć zagorzali kibice, którzy naprawdę bardzo interesują się piłką nożną. Mi podczas poprzedniego meczu o mało serce nie wyskoczyło z piersi z tych nerwów, ciekawe ile razy wyruszały w teren karetki podczas meczu Polska-Szwajcaria...

Ale na chwilę przestanę przeżywać i napiszę Wam szybko, o książce, którą każdy z fanów piłki nożnej (zarówno ten młodszy jak i starszy) powinien mieć na swojej półce. Jest to bowiem książka właśnie o UEFA Euro 2016. To nic, że mistrzostwa te już się kończą, to wcale nie znaczy, że książka ta będzie już nie ważna. Wręcz przeciwnie, jak najbardziej warto mieć ją w swojej kolekcji, warto pamiętać kto grał w tych niepowtarzalnych meczach, z kim grała Polska reprezentacja, ile zdobyła punktów, ile bramek. Pamiątka na lata! Moim zdaniem dla prawdziwego kibica to książka obowiązkowa :)

W książce tej znajdziemy bardzo wiele opisów w szczególności drużyn i piłkarzy. Wszystko jest jednak opisane dość skrótowo więc nie ma obaw, że wynudzimy się czytając te wszystkie informacje. Dowiemy się tutaj między innymi odrobinę na temat UEFA Euro 2016, zobaczymy i poczytamy o wszystkich stadionach we Francji, na których odbywały się mecze, zapoznamy się dokładnie z uczestnikami tych mistrzostw, z grupami od A do F, z drużynami, które były w każdej z grup, a także ze wszystkimi piłkarzami ze wszystkich reprezentacji biorących udział w Euro 2016.

Dalej jest także miejsce na wpisywanie punktów i miejsc w rankingu każdej z drużyn, a także drużyn, które przeszły do 1/8 finału, potem 1/4 finału, 1/2 finału oraz do finału. Na koniec zapisujemy oczywiście zwycięzcę całych mistrzostw. To wszystko wpisujemy ręcznie. Jak widzicie nic nam nie umknie i w przyszłości będziemy mogli wracać do tych zapisków, aby podziwiać i wspominać jak daleko zaszła Polska reprezentacja (trzymam kciuki, aby dla nas nie był to jeszcze koniec) :)

Kolejny rozdział poświęcony jest naszym polskim piłkarzom. Poczytamy tutaj o dwudziestu jeden z nich. Najpierw nasi trzej bramkarze czyli Łukasz Fabiański, Wojciech Szczęsny oraz Artur Boruc. Dalej obrończy czyli Kamil Glik, Łukasz Piszczek, Michał Pazdan, Tomasz Jodłowiec, Jakub Wawrzyniak, Artur Jędrzejczyk, Thiago Cionek, Bartosz Salamon.

Następnie pomocnicy czyli Jakub Błaszczykowski, Grzegorz Krychowiak, Kamil Grosicki, Maciej Rybus, Piotr Zieliński, Krzysztof Mączyński, Bartosz Kapustka, Karol Linetty. I na koniec napastnicy czyli Robert Lewandowski oraz Arkadiusz Milik. Ale jest też trochę informacji o trenerze czyli Adamie Nawałce.

Na koniec są jeszcze różne ciekawostki na temat piłki nożnej, które warto poznać. Jest nieci historii, przeczytamy także o Zbigniewie Bońku, o strojach, o partnerkach piłkarzy, o przygotowaniach do mistrzostw świata 2018 oraz do Euro 2020.

Jak widzicie jest to prawdziwe kompendium wiedzy na temat Euro 2016. Dowiemy się z tej książki mnóstwa przeróżnych informacji, poznamy odrobinę lepiej każdego z naszych Polskich piłkarzy, a także wszystkich piłkarzy, którzy brali udział w tych mistrzostwach, poczytamy o samym Euro 2016, a nawet Euro 2020 ;) Nie będę Wam jeszcze raz wszystkiego wymienić, bo o tym wszystkich już Wam przed chwilą pisałam. Jestem pewna, że przekonałam Was już, że ta książka to niezbędnik każdego futbolowego kibica w naszym kraju ;) 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)