23 marca 2016

Miodowy blok rysunkowy


KATARZYNA BAJEROWICZ

wydawnictwo: Nasza Księgarnia
ilość stron: 64
format: 21x30 cm
rok wydania: 2016
cena:  15 zł  11,90 zł


O blokach rysunkowych wydawnictwa Nasza Księgarnia pisałam Wam już nie raz. Są to bowiem bloki, które są jakby kontynuacją książek z serii "Opowiem Ci mamo". Każda z nich jest na jakiś konkretny temat, później powstaje do niej właśnie taka dodatkowa książka, która zawiera przeróżne zadania związane z danym tematem. W tym przypadku jest to oczywiście miód. O tym "Skąd się bierze miód" pisałam Wam już TUTAJ :)

Napisałam, że jest to jakby kontynuacja, ale to z braku lepszego określenia. To nie do końca kontynuacja, ponieważ nie ma tutaj dalszego ciągu. Tutaj znajdziemy 32 kartki, a na tych kartkach 32 różnego rodzaju zadania związane z miodem, pszczółkami, kwiatkami i tym podobnymi rzeczami.

Ważne jest to, że wcale nie trzeba przeczytać książki "Skąd się bierze miód", aby móc chwyci po tę pozycję. Tutaj choć tematyka ta sama, to zadania są tak dobrane, skonstruowane i opisane, że można wykonać je bez znajomości faktów z tamtej książki. Mamy tutaj między innymi odciskanie paluszków i wykonywanie ilustracji pszczoły, kolorowanie, rysowanie kwiatków według wzoru, dokańczanie obrazków, liczenie pszczółek, szukanie szczegółów, rysowanie szlaczków, łączenie kropek, kolorowanie według wzoru, tworzenie miodowej mozaiki, ozdabianie ciasteczek, a nawet tworzenie motylka z rolki po papierze.


Jak widać zadania te są bardzo różne, choć czasami się powtarzają. Jednak każde z nich dotyczy choć odrobinę czegoś innego. Oczywiście wszystko to jest w temacie miodowym czyli mamy tutaj pszczoły, kwiaty, łąki, inne owady. I jest tutaj dosyć dużo kolorowania więc to coś dla dzieci, które naprawdę lubią to robić. I choć zadań do kolorowania jest sporo to nadal nie wszystko ponieważ ilustracje w tej książce są czarno-białe więc pokolorować możemy tutaj każdą z nich nawet jeśli w zadaniu nie było takiego polecenia ;)

Dodatkowo oprócz zabawy podczas wykonywania tych ćwiczeń nasze dzieci bez wątpienia zaczerpną także nieco wiedzy. Zadania zamieszczone są tylko na jednej stronie kartki, druga pozostaje pusta. To znaczy prawie pusta ponieważ na każdej z tych białych stron na dole jest opisana jakaś informacja na temat pszczół, ula, miodu... Ponieważ mamy tutaj 32 kartki to daje nam naprawdę spory zapas ciekawostek :)

Blok ten jest poziomy, a nie pionowy i kartki przewraca się do góry. Jest to fajna odmiana od zwykłych książeczek. Na dodatek kartki są sklejane, a nie zszywane dzięki czemu bez problemu otwierają się "na płasko" czyli podczas wypełniania nie będą się same zamykały, nie będzie trzeba ich przytrzymywać ręką czy jakimś innym przedmiotem. Mój Nikodem bardzo tego nie lubi. Tutaj nie mamy na szczęście tego problemu. Kartki są też dosyć grube i podczas wypełniania bez wątpienia nic, a nic nie przebije nam się na drugą stronę. A nawet jeśli coś takiego by się zdarzyło to i tak jest ona pusta ;) 

Dodatkowo na samym końcu znajduje się gruba, sztywna tektura, dzięki której dziecko nie potrzebuje stołu do kolorowania czy rozwiązywania zadań. W końcu nie zawsze stół jest pod ręką kiedy najdzie ochota na taką książeczkę. Dzięki takiemu rozwiązaniu dziecko może wypełniać tę książkę tam gdzie ma ochotę. Całość prezentuje się bardzo ładnie, jest naprawdę porządnie wykonana, jest ciekawa, zajmująca, ma walory zarówno rozrywkowe jak i edukacyjne. Dodatkowo można skompletować książkę z serii "Opowiem Ci mamo" i taki oto blok rysunkowy. My mamy już sporą kolekcję - całą jest wspaniała :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)