16 grudnia 2015

Samolotowy blok rysunkowy


ARTUR NOWICKI

wydawnictwo: Nasza Księgarnia
ilość stron: 64
format: 21x30 cm
rok wydania: 2015
cena:  15 zł  11,90 zł

Dopiero co niedawno opisywałam Wam książkę "Co robią samoloty" i dzisiaj mam dla Was coś do kompletu :) Ogromnie podoba mi się pomysł, że do każdej książki z serii "Opowiem Ci mamo" powstają także bloki rysunkowe pełne świetnych zadań do wykonania i obrazków do pokolorowania. Tym razem jest to "Samolotowy blok rysunkowy" a w nim? Już Wam mówię ;)

W środku znajdziemy 64 strony pełne twórczej zabawy. Łączenie kropek, kolorowanie, dokańczanie rysunków, szukanie różnic, rysowanie według instrukcji, labirynty, wycinanie puzzli, odszukiwanie różnych szczegółów, szlaczki, projektowanie własnych maszyn - to oczywiście nie wszystko...

Jak widzicie z tą książeczką dziecko z pewnością nie będzie się nudzić. Niektóre z poleceń się powtarzają, kilka razy trzeba łączyć kropki, kilka razy dokończyć rysowanie, kilka razy wymyślić coś własnego na obrazku, ale mimo tego wszystko to jest ciekawe i różnorodne więc nie ma mowy o ty, że małego "uzupełniacza" tej książki dopadnie monotonia i nuda ;) Jest to wspaniałe uzupełnienie książki "Co robią samoloty". Tutaj także główną bohaterką jest samolot o imieniu Wilga. Jednak jeśli nie macie powyższej książki to nic nie szkodzi, nie jest ona obowiązkowa i be niej także bez problemu można wypełnić wszystkie znajdujące się tutaj zadania.

Ja jak zwykle koniecznie muszę wspomnieć o wyglądzie i jakości wykonania tego bloku, a jest o czym wspominać. W tego typu książeczkach, gdzie dziecko ma za zadanie dużo rysować i kolorować bardzo ważne jest to jakiej grubości są kartki, w jaki sposób są one łączone, jak książka się otwiera. Nie wiem jak Wy, ale ja zawsze zwracam na to uwagę, bo właśnie takie szczegóły sprawiają to czy dziecku będzie się wygodnie uzupełniało tą książeczkę czy też nie. 

Miałam już do czynienia z wieloma rożnego typu książeczkami pełnymi zadań i niektóre były lepsze jakościowo, inne gorsze i powiem Wam, że te bloki rysunkowe wydawnictwa Nasza Księgarnia prezentują się naprawdę dobrze i wykonane są także na wysokim poziomie. Kartki są grube, a na dodatek zadania znajdują się tylko na jednej stronie więc nie musimy martwić się, że coś przebije się nam na drugą stronę. Książeczka ta jest pionowa lecz pozioma czyli kartki otwierane są do góry co także jest wygodne. Ważne jest także to, że kartki otwierają się "na płasko" i podczas uzupełniania zadań nic nam się nie zamyka, nie musimy przytrzymywać nic drugą ręką. Nie uważacie, że to strasznie irytujące? Tutaj nie będzie nas to denerwowało. Wspomnieć muszę także, że na końcu książki jest gruba, sztywna tekturowa podkładka więc spokojnie możemy wypełniać książeczkę nawet na kolanach bez konieczności podkładania czegoś twardego ;)

Jak widzicie jak zwykle z mojej strony same ochy i achy, ale nic nie poradzę na to, że tak lubię zarówno te bloki rysunkowe jak i całą serię "Opowiem Ci mamo". Nie nie zmyślam, nic nie idealizuje, te książki są właśnie takie jakimi je opisuję, a moje zachwyty to po prostu to co odczuwam w związku z nimi ;) Każdy może mieć swoje zdanie i to co podoba się mi i mojemu dziecku, może w ogóle nie podobać się Tobie i Twojemu dziecku, także najlepiej będzie jeśli sami przekonacie się czy warto chwycić po tę pozycję ;)


2 komentarze:

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)