18 października 2015

Wilk ma okropny katar


Jak uniknąć zarazków

wydawnictwo: Debit
ilość stron: 24
format: 23x25,5 cm
rok wydania: 2015
cena: 10,90 zł


Zaczęła się jesień, a wraz z nią rozpoczął się także sezon zarazkowy. Przedszkola, zerówki, szkoły - to jedne gigantyczne zbiorowiska zarazków wszelakich. Dlatego dzisiejsza książka pasuje idealnie na ten jesienny czas. Fajna, krótka bajeczka, który nauczy nasze dziecko jak unikać zarazków ;)

Z pewnością każdy z Was doskonale zna bajkę o trzech małych świnkach, prawda? Dzisiaj mam dla Was coś co powstało na jej podstawie lecz ma nieco inną treść... Zły wilk wcale nie jest taki zły, a trzy małe świnki mimo tego nie chcą mu pomóc w potrzebie za co dostają nauczkę... 

Trzy małe świnki dostały od mamy pieniążki i wyruszyły, aby stworzyć własne domki. Jednak kupiła słomę i zbudowała domek ze słomy, druga kupiła drewno i zbudowała domek z drewna, trzecia kupiła cegły i zbudowała domek z cegieł. I kiedy biedny, przeziębiony wilk szedł kupić chusteczki zauważył pierwszy domek, a w nich świnkę przy której leżała paczka chusteczek higienicznych, których naprawdę ogromnie potrzebował. 

Pukał i prosił, aby go wpuściła lecz ona nie chciała spełnić jego prośby kiedy próbował wyjaśnić o co mu chodzi kichnął i cały słomiany domek rozpadł się w drobny mak. Świnka uciekła do swojej siostrzyczki do drewnianego domku więc wilk poszedł za nią i kiedy chciał wyjaśnić o co mu chodzi znowu okropnie kichnął i rozwalił drewniany domek na kawałki. Świnki uciekły więc do brata, do jego murowanego domku. Wilk znowu podążył za nimi, ale mimo, że kichnął jeszcze bardziej niż poprzednio domek wcale się nie rozpadł, a małe świnki śmiały się, że one mają chusteczki, a wilk nie...

Nie zdradzę Wam co było dalej sami będziecie musieli się przekonać ;) Powiem Wam tylko, że świnki dostały nauczę i dowiedziały się w jaki sposób rozprzestrzeniają się zarazki i jak powinno się ich unikać. Książeczka ta jest cieniutka i króciutka, ale mimo to bardzo fajna i pomocna. Dzieciaki wraz z bohaterami tej książki zrozumieją jak ważne jest wydmuchiwanie noska podczas kataru. 

Moim zdaniem fajnym pomysłem jest wykorzystanie w tym celu tak bardzo znanej bajki. Pomysłowo :) Oprócz krótkiego, pouczającego tekstu znajdziemy tutaj także śliczne, bardzo kolorowe ilustracje, które są idealnym połączeniem z tym co czytamy. Całość jest dosyć niepozorna ponieważ książeczka ta jest naprawdę cieniutka, okładka jest natomiast miękka, ale wcale mi to nie przeszkadza. Bardzo mi się podoba i mam nadzieję, że powstanie cała fajna seria takich ciekawych bajeczek :)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)