16 lutego 2015

Żabawny blok rysunkowy / Samochodowy blok rysunkowy


KATARZYNA BAJEROWICZ, ARTUR NOWICKI

wydawnictwo: Nasza Księgarnia
ilość stron: 64
format: 21x30 cm
rok wydania: 2015
cena:  15 zł  11,90 zł /  15 zł  11,90 zł


Pamiętacie jak niedawno pokazywałam Wam dwie świetne książki o żabach i samochodach? Były to książki "Co robią żaby" oraz "Co robią auta" wydawnictwa Nasza Księgarnia. Kto czytał moje recenzje ten z pewnością wie jak bardzo nam się one spodobały :) Z wielką radością przyjęłam wiadomość, że do książek z serii "Opowiem Ci Mamo" do kompletu dokupić można jeszcze bloki rysunkowe o tej samej tematyce ;) 

Nie są to jednak zwykłe bloki rysunkowe, które przychodzą nam na myśl kiedy słyszymy tę nazwę. Te bloki nie mają pustych stron do wyrywania, na których dziecko może sobie rysować co chce. Tutaj znajdują się przeróżne kreatywne zadania do wykonania. 

Na przykład w żabawnym bloku znajdziemy żabie obrazki do pokolorowania, łączenie kropek, szlaczki przedstawiające żabie skoki lub fale, instrukcje krok po kroku jak narysować kijankę, żabę, ważkę, rybę, szukanie cieni, liczenie kijanek i żab na obrazku, instrukcja jak zrobić żabkę z origami oraz wiele innych na przykład takich gdzie dziecko samo musi wymyślić co dorysować na danym obrazku :)


W samochodowym bloku zadania są podobne, choć oczywiście tematyka zupełnie inna więc z pewnością dzieci nasze nie odczują tego podobieństwa ani odrobinę :) Tutaj znajdziemy między innymi puzzle do wycięcia i ułożenia, łączenie samochodowych kropek, instrukcje jak narysować koparkę, monster trucka, wyścigówkę, wóz strażacki, odszukiwanie ukrytych przedmiotów na obrazku,  dorysowywanie aut na lawecie, narysowanie toru wyścigowego, odszukiwanie identycznych samochodów, szukanie różnic, kolorowanie według wzoru, wzorzyste szlaczki oraz kilka innych na przykład takich jak dokańczanie rysunków według własnego pomysłu :)

Jak widzicie strasznie wiele się tutaj dzieje. Ogromnie podoba mi się to, że bloki te mają tyle stron. Tak to jest zdecydowany plus, bo fajna zabawa przy tych wszystkich zadaniach nie skończy się zbyt szybko ;) Fajne jest także to, że na jednej stronie kartki mamy właśnie wyżej wymienione zadania, a na kolejnej jest miejsce puste. Na tych pustych kartkach znajdują się tylko krótkie opisy (w przypadku żabiego bloku - różnych zwierzaków i roślin stawowych, a w przypadku samochodowego bloku różnych aut i innych rzeczy z samochodami związanych). 

Kolejną rzeczą, za którą koniecznie pochwalić muszę te bloki jest ich "konstrukcja", że się tak wyrażę :) Są one poziome i wydaje mi się, że dzięki temu łatwiej w nich rysować. Kartki są połączone w taki fajny sposób, że otwierają się zupełnie do końca i książki te nie zamykają się nam w trakcie ich wypełniania. Natomiast na końcu umieszczona jest gruba tektura, sztywna jak kawałek deski :) Dzięki temu dzieciaki mogą uzupełniać te książki gdzie tylko zechcą - nawet na kolanach - i nie muszą podkładać pod nie już nic sztywnego :)

Za kończenie powiem tylko, że Nikodem skakał z radości kiedy je zobaczył. Naprawdę cieszył się ogromnie, że do kompletu przywędrowały mu kolejne dwie książki i to na dodatek z zadaniami do wypełnienia. Dziecko moje uwielbia wszelkiego rodzaju książeczki edukacyjne, kocha kolorować i jeszcze bardziej rysować więc radochę ma przy tym ogromną! Jestem pewna, że Waszym dzieciakom także przypadną one do gustu. Nie musicie mieć nawet książek z serii "Opowiem Ci mamo", bo te bloki nie wiążą się w żaden większy sposób z tamtymi książkami ;) Choć polecam całą serię, choć mamy tylko "żaby" i "samochody" to jestem pewna, że "mrówki" i "pająki" są równie ciekawe.


2 komentarze:

  1. świetne :) mój starszy też by skakał z radości - jak to facet :)

    OdpowiedzUsuń

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)