15 lipca 2014

10 niesamowitych przygód Neli


Nela mała reporterka

wydawnictwo: Burda Książki
ilość stron: 168
format: 17x22 cm
rok wydania: 2014
cena: 34,90 zł

Dzisiaj będzie wpis o dziewczynce, której bardzo zazdroszczę! Taka to mała ślicznotka, a już na swoim koncie ma takie rewelacyjne przygody, tyle miejsc zwiedzonych, taki kawał świata poznane! Aż brak mi słów, aby wyrazić mój zachwyt nad tą niezwykle mądrą dziewuszką, która ma zaledwie 8 lat, podróżuje odkąd skończyła 5 lat, zobaczyła przez ten czas mnóstwo pięknych i niezwykłych miejsc, na dodatek jest najmłodszą reporterką na świecie i postanowiła wydać książkę opisującą swoje przygody. Cudna dziewczynka!

Dzisiaj właśnie o przygodach opisanych w jej książce chciałabym Wam opowiedzieć. Nie będę opisywała wszystkiego dokładnie, bo to po prostu trzeba obowiązkowo przeczytać samemu! W środku znajdziemy "10 niesamowitych przygód Neli". Razem z nią wyruszymy w kilka egzotycznych miejsc i przeżyjemy mnóstwo wspaniałych przygód. Jesteście ciekawi gdzie się znajdziemy ;) ? 

Najpierw wyruszamy do Tajlandii i wraz z Nelą zaopiekujemy się słoniami. Przeczytamy o tym jak się je karmi, w jaki sposób kąpie, a nawet odwiedzimy schronisko dla chorych słoni. Następnie czas na Zanzibar - malutką wyspę po prawej stronie Afryki. Po przyjeździe nasza mała bohaterka od razu wyruszyła na plażę. Okazało się, że jest odpływ, dzięki temu miała rewelacyjną okazję zbadać nieco dno morza i morskie skarby, które się tam znajdują. Kolejna wyprawa to znowu Tajlandia, tym razem Bangkok i spacery jego ulicami. Poczytamy także o tym co można tutaj zjeść czyli na przykład słodkie owady, przedziwne owoce czy też niezwykle ostre dania. Wyprawa do Indonezji na wyspę Jawa zaowocowała niezwykle ekscytującą wycieczką na piękny i aktywny wulkan, z którego wydobywa się siarkę.

Dalej opisana jest kolejna podróż do Tajlandii do schroniska dla tygrysów gdzie ludzie pomagają tym pięknym zwierzętom. Leczą je, karmią, czekają aż wyzdrowieją lub podrosną, a potem wypuszczają je do rezerwatu w dżungli. Następna wycieczka odbywa się w Ameryce Południowej. Nela wyrusza do Boliwii, aby przeprawić się przez ogromną pustynię solną. Mała reporterka znowu opowiada nam o Tajlandii, tym razem wybrała się do dżungli, aby zejść z wodospadu. Potem wraz z przewodnikiem spacerują sobie po dżungli gdzie znajdują skorpiona, rozpalają ogień za pomocą kamieni i bawełny i wspięli się po pięknym wodospadzie. Następnie Nela opowiada nam o kolejnej wyprawie do Ameryki Południowej, niedaleko Amazonki na rzece Yacuma łowi piranie i w nocy obserwuje zwierzęta żyjące w tamtym miejscu. Ostatnia opowieść jest o Boliwii i o poszukiwaniu różowych delfinów mieszkających w rzece Yacuma czyli dokładnie tam gdzie Nela łowiła piranie.

Co ja mogę tutaj jeszcze napisać? Moim zdaniem Nela jest ogromną szczęściarą mogąc już teraz podróżować po całym świecie i mając możliwość przeżywania tylu wspaniałych przygód. Gratuluję jej tego, że w tak wspaniały sposób wykorzystała te swoje podróże, że robi nie tylko to co kocha, ale dzieli się tym również z innymi ludźmi. Dzięki niej, jej opowieściom, zdjęciom, które możemy zobaczyć w tej książce nie tylko dzieciaki, ale również i dorośli mogą dowiedzieć się mnóstwa interesujących rzeczy i w raz z nią odbyć te wszystkie wspaniałe podróże w różne części świata :) Ogromnie polecam tę książkę, jest nie tylko bardzo ciekawa, ale także śliczna! A naszej małej reporterce Neli życzę jeszcze mnóstwa równie wspaniałych wypraw i oby napisała jeszcze wiele takich książek :) Z przyjemnością zaglądać będę także na jej profil, Wam również polecam: Nela Mała Reporterka.


1 komentarz:

  1. Od dłuższego czasu poluję na tę książkę, widzę, że nie bez powodu. Świetna!

    OdpowiedzUsuń

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)