30 kwietnia 2014

Słoń na hulajnodze


AGNIESZKA FRĄCZEK

wydawnictwo: Bis
ilość stron: 112
format: 20,5x28,5 cm
rok wydania: 2013
cena: 29 zł

Po raz kolejny będę rozprawiała o tym jak to lubię Agnieszkę Frączek, jak cudne wierszyki dla dzieci pisze, jak wielki ma do tego talent... Znowu będę zachwalała, ale zdecydowanie nie przesadzam w tej kwestii.  No po prostu uwielbiam ją :)

Na Nikusiowych półkach można zobaczyć już nie jedną książkę tej autorki i niejedną książkę pełną przeróżnych wierszy. A jeśli te wierszyki są nie tylko rymowane, ale i zabawne? A jeśli do tego dołożyć to, że dzięki tym wszystkim rymowankom dziecko może nauczyć się wypowiadać różne trudniejsze głoski takie jak "r", "sz", "cz" itd.? Brzmi ciekawie prawda? 

Choć nie jest to książka typowo logopedyczna do nauki wyżej wymienionych głosek, to jednak odkąd chodzimy z Nikodemem do logopedy, odkąd ćwiczymy jego leniwy języczek, zaczęłam zwracać uwagę na takie szczegóły w książkach, ponieważ jest to dla nas bardzo pomocne :) I faktycznie w tej książeczce spora część wierszyków jest właśnie tak fajnie akcentowana na te trudniejsze głoski. Nam jest to jak najbardziej na rękę :)

W środku znajdziemy 54 przeróżne rymowanki. Poczytamy tutaj między innymi o pewnym autobusie, o babci czarodziejce, o bułce tartej, kocie w worku, krecie, maślaku, muchomorze, odkurzaczu, windzie, miastowym psie, polnych kwiatkach, skarpetkach dziadka, słoniu w orkiestrze, ślimaku i żabie, szklance, wtyczce, róży, strachu... Mogłabym tak wymieniać i wymieniać, ale sądzę, że wystarczy. Z pewnością sami widzicie jak różnorodne są te wszystkie wierszyki. Na każdy temat poczytać tu będziemy mogli ;)

Ułożone są one alfabetycznie. Z tego co wyczytałam wynika, że w tej właśnie książce znajdują się także jedne z pierwszych, najwcześniej napisanych wierszy w karierze tej autorki. Jest to naprawdę bardzo ciekawy i niezwykle wesoły zbiór, który oprócz wierszy ma także kolorową i zabawną grafikę. Sama książka jest formatu A4, sztywna okładka, śliskie strony, czcionka czytelna, dosyć duża, wszystko bardzo przejrzyste. Co ja tu będę Wam wiele pisać, po prostu przekonajcie się sami, ja zdecydowanie polecam :)


2 komentarze:

  1. Wygląda bardzo interesująco, lubię takie rymowanki.

    OdpowiedzUsuń
  2. Piękne wydanie - kolorowe i wesołe :) Wierszyki Pani Agnieszki znamy i serdecznie polecamy :)

    OdpowiedzUsuń

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)