29 kwietnia 2014

Rycerz Mike / Troskliwe Misie


Przygody ze smokami / Poszukiwacze przygód

wydawnictwo: Media Service Zawada
ilość stron: 24 / 16
format: 21,5x30 cm / 22,5x27 cm 
rok wydania: 2014
cena: 7,99 zł / 7,99 zł

Ostatnio kilka razy wspominałyśmy Wam już o różnych gazetkach z tymi bohaterami, ale tym razem coś nieco innego, ponieważ dziś chciałabym opowiedzieć Wam o ciekawych książeczkach z zadaniami, które z pewnością godne są uwagi :)

Pierwszą z nich jest "Rycerz Mike. Przygody ze smokami". Już kiedyś o niej wspominałam. Tym razem oczywiście inna część - siódma. A co znajdziemy w środku? Wiele ciekawych zadań oczywiście. Odszukiwanie przedmiotów na obrazku, szukanie różnic, łączenie w pary, wykreślanie i zapisywanie hasła, trochę liczenia, kolorowanie... Przez całą książeczkę, na każdej kartce w ramce znajduje się również opowiadania o przygodzie rycerza Mike. Do tego oczywiście sporo naklejek, które w nagrodę można nakleić na stronach...

Drugą z książeczek są "Troskliwe Misie. Poszukiwacze i zdobywcy". Choć tematyka odrobinę nie pasuje do mojego synka, bo jak sam twierdzi, za duży już z niego chłopak na takie bajeczki ;) Ale dla młodszych dzieciaczków, fanów troskliwych misiów jak znalazł, więc z przyjemnością Wam ją zaprezentuję.

W środku, na samym początku znajduje się ciekawe opowiadania i przygodach tych słodkich miasiaków. Dalej kilka pytań, aby sprawdzić ile udało się dziecku zapamiętać z bajeczki, którą wysłuchało. Taki mały sprawdzian. Bardzo fajny pomysł moim zdaniem. Kolejne zadania to między innymi odszukiwanie ukrytych plecaków, kolorowanie obrazka, numerowanie w kolejności, gra w kółko i krzyżyk, misiowy labirynt oraz układanie kredek... I na dodatek coś czego zabraknąć by nie mogło czyli naklejki. A dokładniej 45 naklejek. Wszystko bardzo... misiowe oczywiście ;)

Obie te książeczki są bardzo kolorowe, ciekawe, różnorodne. Wprost idealne dla wszystkich małych fanów tych bajeczek. To takie połączenie zabawy z nauką, a z ulubionymi bohaterami bajek zawsze lepiej jest się uczuć, prawda? Zadania te w większości są dosyć proste więc sądzę, że nawet młodsze dzieciaczki ładnie sobie poradzą z ich rozwiązywaniem. Ilustracje są śliczne i bardzo barwne, ale to z pewnością wiecie, w końcu na pewno znacie te bajki :) Okładki są miękkie, strony natomiast grube dzięki czemu jedna strona nie zacznie nam się przebijać na następną... Jedyna na co mogłabym tu narzekać to to, że stron jest tak mało, dzieciaki bez wątpienia szybciutko rozwiążą te wszystkie zadania :)


2 komentarze:

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)