19 lutego 2014

Zagrożeni


C.J. DAUGHERTY

wydawnictwo: Otwarte
ilość stron: 384
format: 13,5x20,5 cm
rok wydania: 2014
cena: 34,90 zł

Pamiętacie jak pisałam Wam o wspaniałej sadze "Wybrani"? Miałam okazję czytać już dwie części tego cyklu i powiem szczerze, że nie mogłam doczekać się kolejnej. Nie wiedziałam kiedy ma się ukazać i z wielkim zaskoczeniem ale także radością przyjęłam informację, że jest już dostępna :) Dorwałam się do niej jak tylko skończyłam to co akurat czytałam i już, jestem po lekturze i tak naprawdę żal mi, że nie jest ona dłuższa, ponieważ bardzo lubię książki z tej serii. To co, że opowiada ona o szkole, o nastolatkach itd? Wcale nie czuję się za stara na takie książki ;) Wręcz przeciwnie - bardzo je lubię! Choć uwielbiam książki składające się z kilku części to zawsze mam problem przy ich recenzjach... Jak to zrobić, aby opisać o co chodzi, a jednak nie zdradzać zbyt wiele, aby osoby które mają ochotę na ten cykl od razu nie dowiedziały się co będzie dalej... Nie wiem jak Wy, ale ja jeśli wiem, że będę czytała daną serię, a wiadomo będę to robiła od pierwszej części, po prostu nie czytam recenzji kolejnych, żeby właśnie nie wiedzieć co dalej się wydarzy ;) Ale nie o mnie tu miało być lecz o tej książce więc do rzeczy...

Allie to 16-latka, która dziwnym trafem trafiła do elitarnej prywatnej szkoły zwanej Akademią Cimmeria. Tam poznaje wspaniałych ludzi, zawiera kilka przyjaźni, bardzo dużo się uczy, ponieważ poziom jest wysoki, zostaje nawet przyjęta do Nocnej Szkoły czyli bardzo dziwnej i tajemniczej organizacji, w której... Dzieciaki uczą się walki, samoobrony, ataku, ucieczki, skradania się... Po co to wszystko? Ponieważ wszystkim grozi niebezpieczeństwo, okazuje się, że Allie szczególnie. Sprawy rodzinne sprawiają, że to własnie ona staje się celem, a wszyscy dookoła będą jej bronić... W tej części nie zabraknie mnóstwa akcji. Wróg chcący przejąć Cimmerię, pragnący władzy oraz zemsty, zrobi wszystko, aby dopiąć swego. Na dodatek nie wiadomo komu można ufać, ponieważ w szkole znajduje się szpieg, który pomaga Nathanielowi. Nawet najlepsi, wyspecjalizowani ochroniarze nie mogą dość kto to taki... Atmosfera jest naprawdę napięta, z dnia na dzień jest coraz gorzej, aż w końcu wszystko zaczyna nabierać jeszcze większego tempa. Allie wraz z przyjaciółmi musi zacząć działać, biorą sprawy w swoje ręce, jednak czy dadzą sobie radę bez pomocy? Koniecznie przeczytajcie sami!

Świetna, naprawdę świetna powieść. Kolejna część niezwykle ciekawa, trzymająca w napięciu, z mnóstwem akcji. Przy tej książce nie da się nudzić, tutaj ciągle coś się dzieje. Dla osób, które nie wiedzą muszę napisać, że nie jest to żadna książka z serii paranormal romance. Choć takie również uwielbiam to tutaj całkowicie brak jakiegokolwiek paranormal ;) Jest odrobinka romansu, ale w tej części wątek ten jest słabiutki, ledwie go tu widać. Więc całość skupiona zdecydowanie na akcji, sensacji, może nawet nieco kryminału jest tutaj. Wszystko w wersji młodzieżowej, jednak mimo tego bardzo ciekawe i godne uwagi moim zdaniem! A najwspanialsze jest to, że sprawa ta nadal nie jest rozwiązana, że nic się tak naprawdę nie wyjaśniło, że zdecydowanie będzie dalsza część i ja już teraz nie mogę się tego doczekać! Czy ktoś wie kiedy mniej więcej może ukazać się ta książka? Jestem przeogromnie ciekawa :) Nie przedłużając - polecam! Koniecznie od części pierwszej ;)


2 komentarze:

  1. Nie czytałam tej serii, ale siostra lubi:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ostatnio też u siebie recenzowałam tę powieść. Seria jest świetna ;) czekam na kolejne ;)

    OdpowiedzUsuń

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)