10 lutego 2014

Nieskończoność


HOLLY JANE RAHLENS

wydawnictwo: Egmont
ilość stron: 456
format: 14x21 cm
rok wydania: 2013
cena:  34,99 zł  32,19 zł

Od kiedy tylko ukazała się ta książka ogromnie chciałam ją przeczytać. Jak dotąd nie było okazji, aż tu nagle dzięki księgarni internetowej Platon24, książka ta trafiła w moje ręce. Od razu zabrałam się za czytanie i wiecie co? Niesamowicie mnie ona wciągnęła. Czułam, że będzie to bardzo ciekawa lektura i nie zawiodłam się :) Myśleliście może kiedyś jak będzie wyglądał świat za kilkaset lat? Co się zmieni, co za sprzęty zostaną wymyślone, jak będzie wyglądał świat, jak będą zachowywali się ludzie? Ja czasem o tym myślę. Jestem bardzo ciekawa co jeszcze zostanie wynalezione w najbliższych latach, jak zmieni się świat kiedy na przykład Nikodem będzie już starym dziadkiem, czy to co teraz jest dla nas nowością w przyszłości będzie kompletnym przeżytkiem i obciachem ;) I tak pewnie właśnie będzie. Jestem pewna, że zmieni się bardzo wiele. Technologia idzie do przodu w niesamowitym tempie, pomysłowość ludzka jest ogromna. Więc może scenariusz z tej książki dojdzie do skutku. Może właśnie tak to wszystko się potoczy... Ale czas już na kilka słów o treści, bo w końcu ona jest tutaj najważniejsza ;)

Akcja książki toczy się w 2264 roku. Finn Nordstrom ma 26 lat, jest historykiem i tłumaczem wymarłego już języka niemieckiego. Świat, w którym żyje teraz wygląda zupełnie inaczej niż kiedyś. Ludzie są tacy "sztywni", nie znają takich uczuć jak na przykład miłość, całkowicie przestali używać zaimka "ja", mówią w trzeciej osobie, do nauki, myślenia, zapamiętywania itp używają mózgołączy, w ogóle nie uczą się pisać, nie używają książek w formie papierowej, nie sprzątają, nie gotują, od tego wszystkiego mają swoje roboty. Wycieczki w kosmos to normalka, klonowanie ludzi również jest na porządku dziennym, więc czemu i podróże w czasie nie miałyby stać się rzeczywistością?

Finn pracuje w Bibliotece Europejskiej, ale ta praca jest przeokropnie nudna. Tłumaczenie sprawozdań bankowych to nie jest to o czym marzył. Kiedy więc dostaje propozycję przetłumaczenia pewnego pamiętnika z 2003 roku, postanawia się zgodzić. Jest podekscytowany, bardzo ciekawy. Jednak okazuje się, że autorką tych zapisków jest zwykła dziewczynka, trzynastolatka z Berlina. Na początku wydawało mu się, że będzie to trudne, że co też takiego do ich historii może wnieść jakaś dziewczynka. Jednak z czasem Finn zaczął przywiązywać się do Eliany, z każdym kolejnym pamiętnikiem, z każdym kolejnym rokiem coraz bardziej się do niej zbliżał. Aż pewnego dnia Instytut Badawczy poprosił go o przetestowanie gry, dzięki której przeniesie się do Berlina do roku 2003. Finn trafia tam na nastoletnią autorkę pamiętnika nad którym pracuje. Niesamowity zbieg okoliczności, przecież to tylko gra... A może to wcale nie jest gra? Może to coś więcej? Może on i ona są częścią czegoś wielkiego, ważnego? Z każdą kolejną podróżą, z kolejnymi latami, ona staje się coraz piękniejsza, jemu coraz bardziej zależy. Jednak czy to może się udać? On jest z przyszłości, ona z czasów, których Finn kompletnie nie zna. Przecież w jego świecie wszystko jest inne. Jedzenie, ubrania, budynki, ludzie, zachowania, mowa... Jednak kiedy przyjdzie czas na pożegnanie... Zresztą resztę doczytacie już sami ;)

Ciekawe prawda? Moim zdaniem niezwykle, niesamowicie i przeogromnie ciekawe! Bardzo mnie wciągnęła ta książka, czytałam ją z zapartym tchem! Nie jest to jakiś gorący romans, ani jakiś paranormal, jest to bardzo ciekawe science fiction połączone z miłością, tajemnicami, podróżami, nieskończonością... Choć książka ta ma sporo stron to przeczytałam ją naprawdę szybciutko. Byłam bardzo ciekawa każdej kolejnej strony, każdej kolejnej podróży, każdej relacji z pamiętnika Eliany... Treść tej książki jest... Z całą pewnością fascynująca i pełna fantazji. W bardzo ciekawy sposób przedstawiony jest świat, nasza przyszłość. Autorka wykazała się naprawdę dużą pomysłowością. Znajdziemy tutaj dużo opisów miejsc, ludzi, odczuć, przemyśleń... To wszystko wciągnęło mnie w wir wydarzeń i nie będę tego wcale ukrywała, zrobiło to na mnie spore wrażenie :) Tematyka naprawdę interesująca i sądzę, że warto sięgnąć po tę książkę. Sądzę, że nie wynudzicie się przy niej ;) Ja jestem bardzo zadowolona i dlatego Wam również polecam!

Za możliwość przeczytania tej książki dziękuję dystrybutorowi książek Platon24 :)


2 komentarze:

  1. Czeka na półce, jak się na nią zdecyduję;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo, ale to bardzo chcę przeczytać tę książkę. Poluję na nią odkąd była premiera, ale jeszcze nie trafiłam na dość duży upust w cenie. Zazdroszczę przeczytania! Sama uwielbiam motyw podróży w czasie, gdzie główną rolę gra miłość ;3.
    Pozdrawiam i zapraszam również do siebie ^^

    OdpowiedzUsuń

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)