20 listopada 2013

Zwierzęta i ich części ciała


KSIĄŻECZKA Z NAKLEJKAMI

wydawnictwo: MD
ilość stron: 24
format: 24,5x23,5 cm
rok wydania: 2013
cena: 6,50 zł

Książeczek o zwierzętach nigdy nie za dużo! Dlatego dzisiaj czas na kolejną ciekawą pozycję. Jednak tym razem nie będzie to żadna encyklopedia, ani książka opisująca nam zwierzątka. Będą to natomiast zadania z naklejkami dzięki, którym nasze dziecko pozna różne części ciała zwierząt.

W środku nie ma zbyt wiele tekstu. Są tutaj tylko krótkie opisy oraz polecenia do wykonania. Do tego jeszcze lista z nazwami zwierząt, które zobaczymy na danej ilustracji. Na każdym obrazku znajduje się wiele zwierzaków, niektóre bardziej inne mniej ukryte. Jednak obrazki te są jakby niedokończone. Na każdej stronie jakaś część ich ciała jest biała. Dziecko m za zadanie odszukać odpowiednią naklejkę, nakleić ją w odpowiednim miejscu i w ten sposób wykonać zadanie. Ale poza naklejkami jest tutaj również miejsce do pokolorowania kilku szczegółów oraz nazwy zwierząt napisane drukowanymi literkami, aby dziecko mogło samodzielnie przeczytać co też znajduje się na ilustracji.

Niby nic skomplikowanego prawda? Jednak zabawę można sobie urozmaicić. Dziecko może mieć za zadanie samodzielnie przeczytać nazwę, a następnie odszukać dane zwierzę, może również opowiedzieć co dokładnie widzi na obrazku, może pobawić się w liczenie, pisanie, rysowanie, kolorowanie... 

Całość jest naprawdę bardzo ładna i jakże kolorowa. Grafika jest taka barwna i jakże wesoła, co widać już choćby po samej okładce :) Na obrazkach znajduje się nieco szczegółów, co z pewnością urozmaici i uatrakcyjni  małym poszukiwaczom tę książkę. Do tego dużo naklejek, a przecież naklejki z pewnością lubi każde dziecko. Moim zdaniem jest to naprawdę ciekawy pomysł na zabawę.

Nikodem na samo nazywanie i odszukiwanie różnych części ciała tych zwierzaków jest już raczej za duży. Jednak mimo tego z ogromną przyjemnością poprzyklejał on wszystkie naklejki na odpowiednie miejsca. Zarówno jemu jak i mi niesamowicie wpadły w oko te obrazki. Takie dziecinne jednak naprawdę ładne i pełne uroku :) Powiem Wam, że dobrze bawiliśmy się w nazywanie poszczególnych części ciała zwierząt. W końcu utrudnieniem było na przykład to, że koń czy też żyrafa mają kopyta, a lew, tygrys czy niedźwiedź łapy z pazurami. Taka niepozorna, cienka, z miękką okładką o dosyć dużym formacie i niskiej cenie i jednocześnie ładna, przydatna, jakby nie patrzeć edukacyjna. Sądzę, że spodoba się Waszym dzieciaczkom, szczególnie jeżeli lubią zwierzęta i naklejki ;)

3 komentarze:

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)