15 sierpnia 2013

Zawracanie głowy


MONIKA B. JANOWSKA

wydawnictwo: Zysk i S-ka
ilość stron:424
format: 12,5x19,5 cm
rok wydania: 2013
cena:  32,90 zł 29,51 zł

Gdy sięgnęłam po tę książkę pomyślałam, że to będzie przeciętne kobiece czytadło jakich wiele na rynku. Historia skromnej dziewczyny, która pracuje na poczcie. Nagle w jej życiu pojawia się bogaty i przystojny mężczyzna, który zmienia jej dotychczasowy żywot w bajkę. Jak książę na białym koniu ratuje ją z wszelkich opresji i gwarantuje miłość po grób. Nie wiem dlaczego, ale taka fabuła wydawała mi się strasznie banalna i z pewną dozą nieufności rozpoczęłam lekturę.

Tymczasem okazało się, że wcale nie jest to takie ckliwe romansidło. Faktycznie Ada pracuje na poczcie. Ale nie należy ona do tych skromniutkich i nudnych dziewczyn, które poza pracą i domem nie widzą niczego dookoła. Nasza bohaterka ma dwie zaufane przyjaciółki, z którymi nigdy się nie nudzi. A ich regularne spotkania zwane "siódemkami" są nieodzownym elementem jej życia. Oprócz tego ma fantastyczną, no może nieco dziwną rodzinkę, za którą oddałaby życie. Ma także swoje pasje i marzenia. Ćwiczy taniec towarzyski oraz uwielbia sztukę. A w celu zarobienia dodatkowego grosza pisze również teksty piosenek. I to nie byle jakich, bo rozbieżność stylów jest tu wyjątkowo duża. Bowiem jeden z zespołów, dla którego tworzy gra muzykę Hevy Metal a drugi Disco Polo :)

Historia przedstawiona w książce również nie jest taka banalna. Faktycznie Adrianna wiedzie bardzo spokojne choć jak widzicie dość urozmaicone życie. Wkrótce także pojawia się ów bogaty i przystojny mężczyzna, który stara się podbić jej serduszko. Jednak ich pierwsze spotkanie jest raczej dość nieprzyjemnym zbiegiem okoliczności. Co nie zmienia faktu, że mężczyzna z miejsca zakochuje się w rudowłosej asystentce i postanawia poznać ją bliżej. Ale oprócz romansu, który nawiasem mówiąc jest fajnie i ciekawie przedstawiony, znajdziemy tu jeszcze dodatkowy wątek - równie emocjonujący - związany z przeszłością rodziny Ady. A wszystko zaczyna się w momencie, gdy do babci dziewczyny zaczynają napływać anonimowe listy ze starymi zdjęciami. Pomału zaczynają wychodzić na jaw wydarzenia, o których następne pokolenia nie miały pojęcia. I wkrótce te z pozoru niewinne i wydawałoby się przedawnione tajemnice rodzinne przeradzają się w kryminalną zagadkę rodem z Hollywood ze zniknięciami, malwersacjami, szantażami, porwaniami, a nawet próbą morderstwa włącznie.

Zatem nie muszę Wam pisać, że przy tej lekturze z całą pewnością nie da się nudzić. Wręcz przeciwnie. Każda następna przeczytana kartka sprawia, że jeszcze trudniej jest nam odłożyć książkę. Sama byłam zaskoczona, ale przeczytanie tych ponad 400 stron zajęło mi nie całe dwie doby. Historia Ady napisana jest bardzo ciekawie, a wszystkie poruszone w lekturze wątki wciągają jak narkotyk. Książkę tę czyta się szybko i z wielkim zainteresowaniem. Kreacja bohaterów, wciągająca akcja, liczne tajemnice, romantyczne chwile oraz duża dawka humoru to jak dla mnie recepta na wspaniałą lekturę bez względu na czas i miejsce. Uwielbiam tego typu książki i nie ukrywam, że to kolejna pozycja, którą z miejsca bardzo polubiłam. 

Powieść "Zawracanie głowy" to historia pełna miłości, tajemnic i humoru. Ja bawiłam się przy niej wyśmienicie. Oj, czasem to sobie myślę, że powinnam sięgnąć teraz po lekturę z tematyki, która mi w ogóle nie odpowiada, bo ostatnio nie robię nic innego tylko wszystkie przeczytane książki strasznie zachwalam. Ale gdybym napisała, że ta lektura nie jest godna uwagi to po prostu bym skłamała, a sumienie by mnie gryzło do końca życia. Jestem pewna, że po jej przeczytaniu podzielicie moje zdanie. Zatem gorąco polecam!

2 komentarze:

  1. Bardzo mnie nią zaciekawiłaś:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Chyba kiedyś się skuszę na te romansidła - nie romansidła i na własnej skórze je sprawdzę

    OdpowiedzUsuń

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)