5 sierpnia 2013

Uczucia Maksa / Przysmaki Maksa


KATARZYNA ZYCHLA

wydawnictwo: Skrzat
ilość stron: 32
format: 16,5x22 cm
rok wydania: 2013
cena: 6,21 zł/szt

Maks gościł już u nas niejednokrotnie więc z pewnością będzie mi ciężko po raz kolejny opisać Wam jego przygody. Z pewnością znacie już doskonale tego sympatycznego zwierzaczka oraz jego rodzinę i przyjaciół. Jednak mimo wszystko chciałabym przedstawić Wam jego kolejne przygody. Sądzę, że naprawdę warto :)

Maks to mały hipopotamek, niezwykle miły, uczynny, grzeczny. Jednak i jemu jak każdemu dziecku na świecie zdarzają się dni gorsze w których jest smutny, niesympatyczny, zazdrosny. Jednak za każdym razem z pomocą mamy, siostry czy też przyjaciół wyciąga odpowiednie wnioski i wie dlaczego nie powinien się tak zachowywać lub dlaczego nie powinien czegoś robić...

"Uczucia Maksa" opowiadają nam o tym jak brzydko jest podsłuchiwać i jaką można sprawić komuś przykrość rozsiewając o nim plotki, które często w dużej mierze są nieprawdziwe. Dowiemy się co to znaczy współczucie i jak dobrze jest nieść pomoc zupełnie bezinteresownie. A także przeczytamy o tym jak nieładnie jest zazdrościć i że trzeba cieszyć się z tego co się ma, bo inaczej nie będzie się szczęśliwym...

"Przysmaki Maksa" opowiedzą nam dlaczego nie powinno się być łakomczuszkiem i brać słodkości bez pytania. Dlaczego nie powinno się majstrować przy nie swoich rzeczach. Można przez to popaść w niezłe tarapaty... Przeczytamy także o tym jak pyszne i zdrowe są owoce i że wcale nie potrzebujemy batoników, ani ciasteczek, żeby pozajadać się czymś słodkim :)

Zarówno ja jak i Nikodem bardzo lubimy opowieści o przygodach tego fajnego hipopotamka. Maks jest bardzo mądrym chłopcem i każdy dzieciaczek mógłby brać z niego przykład. Czasem zdarzają mu się gorsze chwile i to właśnie dzięki nim nasze dzieciaczki mogą dowiedzieć się dlaczego coś jest słuszne lub  niedozwolone. Dlaczego powinno się postępować w taki, a nie inny sposób. Te książeczki są cieniutkie i króciutkie, a jednak bardzo ciekawe i pouczające. Z każdej opowiastki płynie jakiś morał, więc nasze pociechy z pewnością dowiedzą się tutaj czegoś wartościowego :)

W każdej z tych niepozornych książek znajdują się trzy krótkie historyjki. Do tego momentami powiększona i kolorowa czcionka i piękne, naprawdę czarujące ilustracje. Całość daje nam śliczną, mądrą i wartościową lekturę. My mamy już w swojej kolekcji kilka części i z pewnością będziemy ją poszerzać ponieważ wydawnictwo Skrzat ciągle wydaje kolejne ciekawe przygody Maksa i jego przyjaciół :)


2 komentarze:

  1. Bardzo ładne te ilustracje, jeszcze nie mamy nic z tej serii

    OdpowiedzUsuń

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)