2 sierpnia 2013

Sekret Julii


TAHEREH MAFI 

wydawnictwo: Otwarte
ilość stron: 440
format: 13,5x20,5 cm
rok wydania: 2013
cena: 34,90 zł

Czy widzicie tą okładkę? Mnie przyciągnęła, zahipnotyzowała, oczarowała. Ogromnie mi się podoba... Moim zdaniem jest piękna! Jakiś czas temu opowiadałam Wam o pierwszej części pt. "Dotyk Julii". Zarówno pierwsza i druga część jak i ich okładki zdecydowanie mają w sobie to coś :)

Julia to 17-latka, jednak ani odrobinę zwyczajna. Ma w sobie pewną moc. Tą mocą jest jej dotyk. Dotyk, który doprowadza ludzi do śmierci. W poprzedniej części mogliśmy przeczytać o tym, że Julia została zamknięta w zakładzie, że na świecie zapanował jeden wielki chaos, że bardzo źli ludzie postanowili użyć jej i jej "daru" do torturowania i zabijania. Poznała ona jednak Adama, młodego żołnierza, który mógł jej dotknąć nie ginąć przy tym, który się w niej zakochał, który pomógł jej uciec z okropnego miejsca. Trafili oni do podziemia, do punktu Omega, gdzie oprócz nich jest jeszcze wielu innych ludzi o nadzwyczajnych zdolnościach. Tutaj są bezpieczni, tutaj wszystko się ułoży. Jednak to wcale nie prawda. Na powierzchni dzieje się coraz gorzej, wojna wisi w powietrzu. Na dodatek Adam coś przed nią ukrywa, okazuje się, że i on ma moc. Niestety sekret, który odkrywa Julia zniszczy wszystko. Przekreśli ich wspólne życie, ich przyszłość, ich szczęście. Niestety nie da się kochać mniej. Dziewczyna nie możne zapomnieć dotyku jedynej osoby, która przez całe życie mogła ją dotknąć. Jednak tym razem uczucia muszą zostać odsunięte, Julia musi dać z siebie wszystko...

Powiem Wam jak najbardziej szczerze, że nie tylko okładka oczarowuje. Treść jest równie fantastyczna. Podziemne stowarzyszenie, ludzie mający niesamowite  moce, dary, zdolności, treningi, ćwiczenia, niebezpieczeństwo, groźba wojny, chwile szczęścia, chwile smutku, ból, rozstanie, zazdrość, miłość, przyjaźń... Tyle zwrotów można by użyć do opisania tej powieści, mogłabym tak wymieniać bez końca. Ale te pojedyncze nie powiedzą Wam jaka naprawdę jest ta książka. Każdy może odczuwać ją inaczej, każdy może co innego myśleć na jej temat...

Ja osobiście jestem poruszona, zaciekawiona, a jednocześnie czuje niedosyt, chce wiedzieć co będzie dalej, chciałabym już teraz przeczytać część kolejną, która z pewnością się ukaże, jednak kiedy będzie w Polsce? Nie mam pojęcia... Powieść ta jest pełna dramatu, pełna fantazji, pełna przeróżnych emocji. Narratorem jest tutaj główna bohaterka, dzięki temu przeczytamy nie tylko o tym co się dzieje, ale również poznamy jej uczucia, jej myśli. Często tak bardzo skrajne... Momentami miałam ochotę wstrząsnąć tą dziewczyną, bywa naprawdę irytująca, ale czasami ma ona naprawdę niezłe "jaja". Wtedy zdecydowanie jest niesamowita. Jednak mimo wszystko bardzo smutna, zagubiona, nieufna, z małym mniemaniem o sobie... Dlatego ta historia przepełniona jest jej emocjami. Książka trzyma w napięciu, sądzę że nie da się przewidzieć co się wydarzy dalej, jakie będą kolejne posunięcia bohaterów, a to jest zdecydowanie plusem. Jest wciągająca i ekscytująca, jest dynamiczna i nietypowa, jest głęboka i tajemnicza... Jeżeli czytaliście pierwszą część i spodobała Wam się ona to koniecznie sięgnijcie również po tę. Jeżeli nie czytaliście to polecam zacząć od "Dotyku Julii". Ja już teraz z niecierpliwością czekam na część kolejną i mam ogromną nadzieję, na ekranizacje tych powieści! 


4 komentarze:

 1. Nie czytałam tej serii, ale mnie zaciekawiłaś i chyba się skuszę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wiesz, że pomiędzy pierwszą i drugą częścią jest jeszcze część 1,5 - z punktu widzenia Warnera po tym, jak Julia go postrzeliła w pierwszym tomie? Zaczytuję się właśnie w angielskiej wersji i jest niesamowita! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Też czekam z niecierpliwością na kontynuację ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Taka okładka dla mnie zwiastuje klapę. Wolę klasykę, a ta jest skromna, nie potrzebuje super okładek. Święte słowa by nie oceniać książki po okładce.

  OdpowiedzUsuń

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)