1 sierpnia 2013

Karty obrazkowe. Pierwsze słowa


Kolorowe karty + poradnik dla opiekunów

wydawnictwo: Edgard
ilość kart: 17
format: 11x11 cm
rok wydania: 2013
cena: 14,99 zł

Dzisiaj coś co jest przeznaczone dla dzieciaczków w wieku 1-3 lat. Jest to zestaw kart do nauki pierwszych słów oraz czytania. I właśnie to czytanie nas zachęciło. I mimo tego, ze Nikodem to już praktycznie 5-latek te karty na pewno i jemu bardzo się przydadzą :)

W pudełeczku znajdziemy 17 małych, sztywnych, kwadratowych kart oraz mini poradnik dla opiekunów. Karty są dwustronne. Po jednej stronie znajduje się obrazek i podpis, na odwrocie natomiast duży napis. W poradniku są pomysły na zabawy z użyciem owych kart zarówno tych, które posiadamy my jak i innych części. Zabawa w czytanie, naśladowanie dźwięków, domowe poszukiwania, zabawy tematyczne, małe-duże... To tylko niektóre z propozycji. 

Zabawy są bardzo ciekawe, rozwijające, stymulujące, pomagają rozwinąć mowę dziecka, zachęcają rodziców do wspólnej zabawy z dzieckiem. Karty są proste, skromne. Bardzo ładne i zabawne ilustracje zamieszczone na jednokolorowym tle, duże, wyraźne i czytelne napisy. Na dodatek są sztywne, poręczne i kolorowe dzięki czemu nawet najmłodsi z pewnością z wielkim zainteresowaniem zechcą ją oglądać. Pudełeczko jest małe więc łatwo zabrać je ze sobą na spacerek czy też na wycieczkę. W wolnej chwili możecie przysiąść się do swojej pociechy i porozmawiać o tym co znajduje się na kartach lub wspólnie poćwiczyć naukę literek i czytania.

I właśnie dlatego sądzę, że przedział wiekowy 1-3 można by tutaj spokojnie rozciągnąć :) Gdyby tak zrobić w zestawie jeszcze więcej kart z różnymi słowami to byłoby wprost idealnie. Nikodem od września zaczyna przygodę z zerówką, a co za tym idzie, zacznie się również nauka literek i czytanie. Wybierałam te katy właśnie z tą myślą. Duże, czytelne literki nadadzą się wprost idealnie do takich ćwiczeń. Obrazki pomogą na początku zrozumieć co jest na danej karcie napisane... Jestem pewna, że ten zestawik niejednokrotnie nam się przyda. Już teraz powoli zaczynami poznawać litery. Jest to taki nasz wstęp do rozpoczęcia edukacji w zerówce :) Dlatego karty obrazkowe polecam zarówno maluszkom jak i starszakom. Każdy będzie mógł użyć je na swój sposób...


1 komentarz:

  1. Podejrzewam, że świetnie wspomagają naukę czytania!

    OdpowiedzUsuń

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)