20 lipca 2013

Na wsi


DOPASUJ I ODPOWIEDZ

KATHERINE EAVES

wydawnictwo: Olesiejuk
ilość stron: 10
format: 20x25 cm
rok wydania: 2013
cena: 34,99

Przedstawiam Wam książkę, która nie jest ani odrobinę zwyczajna! Wręcz przeciwnie ponieważ służy ona nie tylko do czytania, ale również do nauki i zabawy. Przeznaczone jest dla młodszych dzieciaczków, chociaż z racji tego, że posiada kilka małych części na książce jest oznaczenie, że powinny używać jej dzieci powyżej trzech lat...

Dlaczego książeczka ta nie jest zwyczajna? A już Wam wyjaśniam. W środku znajdziemy dziesięć figurek typowo wiejskich zwierzaków. Zastanawiacie się pewnie po co? Zaraz Wam wszystko wyjaśnię. W książeczce tej znajduje się opowiadanie o grupce zwierząt mieszkających w gospodarstwie. Pewnego dnia tuż po przebudzeniu zwierzaki stwierdziły, że nigdzie nie ma małego kociaka sąsiada. Od razu wyruszyły na poszukiwania. Szukały i szukały, a ponieważ gospodarstwo jest duże zajęło im to sporo czasu. Jednak w końcu odnalazły go śpiącego sobie w najlepsze na sianku w szopie :)

I gdzie tu miejsce na te figurki? A no właśnie, umieszcza się je na stronach tej książki. Kartki są sztywne, gładkie i śliskie, a zwierzaki te są jednostronne i z tyłu każdy z nich ma małą przyssawkę, za pomocą której przymocowuje się je na odpowiednie miejsca. Zerknijcie na ilustracje, te jednokolorowe pola to miejsca gdzie należy przykleić figurki. Fajne prawda? Ale to jeszcze nie wszystko... Prócz tego, że dziecko musi umieścić danego zwierzaka w odpowiednim miejscu czeka go również nieco nauki. Maluch musi wytężyć umysł i opowiedzieć nam co widzi na obrazku, w których miejscach zwierzęta szukają zaginionego kotka? Widząc tylko małe fragmenty ilustracji, czytelnik musi dopasować je do zwierząt i powiedzieć co znajduje się na tym fragmencie. Jest również zadanie w którym dziecko musi dopasować zwierzaka do odgłosu który on wydaje...

Jak widzicie książka ta to nie tylko rozrywka, ale również nauka. Dzięki niej dziecko dowie się jakie zwierzaki zamieszkują gospodarstwo i jakie każdy z nich wydaje odgłosy, a na dodatek będzie miało przy tym masę frajdy ponieważ przyklejanie takich figurek za pomocą przylepca jest dla dziecka naprawdę bardzo atrakcyjne :)

Książeczka ta jest niezwykle kolorowa przy czym kolory te są takie mocne i nasycone. Tekstu jest tutaj naprawdę niewiele, ale w końcu to nie opowiadanie jest tutaj najważniejsze... Ilustracje są takie proste, bez dokładnych szczegółów, ale moim zdaniem są naprawdę urokliwe. A figurki? Uważam, że są wykonane bardzo porządnie i ładnie się prezentują. Łatwo przykleić je do kartki, chociaż z odklejeniem dziecko może mieć już pewien problem... Książka ta przeznaczona jest dla dzieci w wieku powyżej 3 lat i rozumiem to oznaczenie ponieważ figurki kurczątek, króliczka, kaczki czy kury są dosyć małe więc niebezpiecznie byłoby pozostawienie młodszego dziecka sam na sam z tą książką. Ale sądzę, że pod opieką rodziców nawet maluchy mogą przystąpić do zabawy. W końcu to one będą miały na pewno największą frajdę zarówno z przyklejania jak i z nauki odgłosów czy odgadywania nazw zwierząt. Mi osobiście ogromnie spodobała się ta książka, sądzę że wy również nie będziecie zawiedzeni :)

3 komentarze:

  1. ja kupiłam w biedronce ostatnio fajna książkę tego wydawnictwa
    http://mamazdzieckiemtestuje.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  2. Fajne są książki, które także uczą:)

    OdpowiedzUsuń

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)