17 lipca 2013

Boys' Book. Mały odkrywca


Michele Lecreux, Celia Gallais, Clemence Roux de Luze

wydawnictwo: Olesiejuk
ilość stron: 124
format: 16,5x21 cm
rok wydania: 2013
cena: 34,90 zł


Dzisiaj coś tylko i wyłącznie dla chłopaków. Coś z czego moje dziecko jest niezwykle dumne, bo to książka o wszystkim co każdy chłopak wiedzieć i umieć powinien. Zbiornica wiedzy tajemnej (no dobra aż tak to nie) :) Ale jest to prawdziwy poradnik małego (i większego) odkrywcy. "Wszystko co trzeba wiedzieć, aby poradzić sobie w terenie!". Taką książką, żadna wyprawa na łono natury nam nie straszna. Kiedy nasz syn będzie miał tą książkę ze sobą to nuda na pewno mu nie grozi :)

Ta książka tak naprawdę jest o wszystkim. Ciężko jednoznacznie stwierdzić co w niej znajdziemy, ponieważ znajdziemy w niej całą masę przeróżnych informacji, porad, eksperymentów, zabaw... Różne opisy z których młody odkrywca dowie się wszystkiego co wiedzieć powinien na przykład na temat owadów, bezpieczeństwa na rowerze, techniki pomocy, ekwipunku, czytania mapy, obserwacji gwiazd, łowienia ryb czy też rozpoznawania śladów zwierząt. Są tutaj przykłady między innymi na to jak można w fajny sposób szyfrować i deszyfrować wiadomości, jak wykonać papierowy portfel, jak stworzyć szałas, jak zrobić peryskop, jak stworzyć oczko wodne w ogrodzie, jak zrobić zielnik, jak zawiązywać węzły żeglarskie czy też jak wykonać stracha na wróble. To oczywiście tylko niewielka garstka tego co znajduje się w tej książce. O całej reszcie koniecznie musicie przekonać się sami :)

Powiem Wam, że moim zdaniem książka ta jest rewelacyjna! Na pewno pozachwalam Wam ja tutaj, bo sądzę, że naprawdę warto. Znajduje się tutaj cała masa przydatnych i pomocnych informacji. Wiele nauki połączonej z zabawą. A wszystko to zachęca dzieciaki do spędzania czasu na świeżym powietrzu. W czasach kiedy nad wolnym czasem dzieci zapanowały komputery, gry i inne wynalazki elektroniczne taka książka to naprawdę skarb. Każdy młody chłopak lubiący przyrodę, świeże powietrze i pragnący przeżyć przygodę powinien być zaopatrzony właśnie w taki poradnik :)

Ale nie tylko treść jest tutaj fascynująca. Książka ta zawiera również bardzo dużo kolorowych, często zabawnych ilustracji, które przedstawiają nam wszystko o czym możemy tutaj przeczytać. Wiele z tych obrazków to takie instrukcje, co należy wykonywać krok po kroku. Dzięki temu wszystko jest jak najbardziej zrozumiałe i o wiele łatwiejsze do wykonania. Wykonanie tej publikacji również jest godne pochwały. Sztywna oprawa z fajnymi i efektownymi wypukleniami, a na dodatek przednią okładkę "zamyka się" za pomocą gumki. Kartki natomiast są elastyczne i śliskie, wiec bez obaw książka ta może wyruszać z małym odkrywcom nawet na dalekie wyprawy na łono natury. Całość umieszczona jest na spirali, co zdecydowanie ułatwia przeglądanie książki.  Omal zapomniałabym o jeszcze jednym ciekawym dodatku, który bez wątpienia uwielbiają wszystkie dzieciaki, a mianowicie o naklejkach, których jest tutaj ponad 50...

Nikodem jest bardzo dumny, że posiada taką książkę dla "prawdziwych facetów". Pewnie już teraz moglibyśmy wykonać i na pewno wykonamy niektóre z zaprezentowanych tutaj przykładów na spędzenie czasu. Inne będą musiały poczekać, aż mój mały ciekawski świata odkrywca podrośnie jeszcze trochę, ale to nic. Książka się nie zmarnuje i z pewnością Nikodem będzie z niej niejednokrotnie korzystał. Wam również polecam, sądzę że to naprawdę wesoła, ciekawa, przydana i wartościowa pozycja :)


1 komentarz:

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)