26 maja 2013

Świnka Peppa. Książeczki z półeczki


Lekcja tańca i Czerwony Kapturek

wydawnictwo: Media Service Zawada
ilość stron: 24
format: 22x21 cm
rok wydania: 2013
cena: 6,99 zł

Dopiero pisałyśmy Wam o tej sympatycznej panience, która tak szybko podbiła serduszka wszystkich dzieci i polecałyśmy Wam serię "Zabawy w Wielkie Sprawy", a tu niespodzianka! Jak się okazuje nasza bohaterka ma również w zanadrzu zupełnie inną ciekawą serią, którą warto poznać. Tym razem kolej na "Książeczki z półeczki". Seria bardzo podobna i równie liczna co poprzednia.

Tak naprawdę to historii ze Świnką Peppą naszym dzieciaczkom nigdy nie jest mało. Więc nawet gdyby takich serii miało być jeszcze nawet kilkanaście nikt by nie narzekał. Alicji i Nikusiowi aż się oczka zaświeciły ze szczęścia, gdy zobaczyli kolejną książeczkę z tą wesołą różowiutką postacią :) Nasze dzieciaczki naprawdę bardzo lubią przygody Peppy i jej rodzinki oraz przyjaciół. Każda z historii jest przecież bardzo zabawna. Jej nie da się nie lubić.

Tym razem Nikuś poznał przygodę Świnki Peppy o tym jak w szkole Peppy odbyło się przedstawienie teatralne. Pani Gazela postanowiła, że dzieci wystawią Czerwonego Kapturka. Wszyscy bardzo się ucieszyli, a Peppa została wybrana, aby zagrać główną rolę...

Za to Alicja była bardzo szczęśliwa, gdy okazało się, że jej bajeczka opowiada o tym, jak Świnka Peppa bierze lekcje tańca. Moja córeczka od zawsze marzyła by uczyć się baletu, więc z zapartym tchem słuchała przygód swojej ulubienicy. Jest to bowiem opowiadanie, jak Peppa po raz pierwszy odwiedziła szkołę baletu Pani Gazeli i uczyła się pierwszych kroków. Jak jej poszło? Pewnie domyślacie się, że świetnie! A jakże. W końcu to nasza kochana Peppa :)

Podobnie jak w poprzedniej serii te książeczki te są niezwykle kolorowe i wesołe. Ilustracje stanowią tutaj bardzo ważną część. Są duże, takie dziecięce i bajkowe, bardzo dobrze przedstawiają to o czym czytamy. Czcionka jest duża, wyraźna i bardzo czytelna, więc dzieciaki uczące się czytać również mogą skorzystać z tych książeczek.

Ogólnie uważamy te cieniutkie książeczki za bardzo wartościowe. Cenimy sobie bajki w których nie ma przemocy, które w zabawny sposób przedstawiają życie wesołych zwierzątek czy też innych stworków. Bajki takie mają zawsze jakieś przesłanie czy też morał, a to jest niezwykle ważne zarówno w książkach czy też w TV... My jesteśmy zadowolone, że do rąk naszych maluchów trafiły takie ładne książeczki, a dzieciaki są bardzo szczęśliwe, że głównymi bohaterami są tutaj znane i lubiane postacie z bajki :)


1 komentarz:

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)