4 lutego 2013

Tupcio Chrupcio. Nie mogę zasnąć


ELIZA PIOTROWSKA

wydawnictwo: Wilga
ilość stron: 24
format: 24x26 cm
rok wydania: 2010
cena: 25,49 zł


Tupcio Chrupcio to ostatnio częsty gość w naszym domu :) Podczas każdej wizyty w bibliotece Nikodem życzy sobie, aby poszukać kolejną część tej wesołej i ciekawej serii :)

Tym razem mała myszka ma problemy z zaśnięciem. Kręci się w łóżeczku i niestety w ogóle nie może zasnąć. Mama Tupcia przeczytała mu już książeczkę, ale to niestety nic nie dało. Tupcio wstawał co chwilę i szedł budzić mamusię, a to aby podała mu wody, a to, żeby poczytała mu jeszcze książkę. Aż w końcu strasznie zmęczona mama znalazła sposób na małą myszkę. Sprawdził się on idealnie, Tupcio Chrupcio pięknie zasnął i śnił mu się nawet wspaniały sen :)

Bohater tej książeczki zdecydowanie nie lubił nocy. Wymyślał milion rzeczy, aby tylko nie zasnąć. Na szczęście u nas w domu nie mamy problemy, aby Nikodem położył się do łóżka. Mały bardzo lubi wieczory, bo wie ze zawsze przed spaniem będę czytała mu nową opowieść :) Oczywiście czasami zdarzy mu się po marudzić  jednak w większości przypadków z przyjemnością poddaje się wieczornym czynnościom i za każdym razem dopytuje czy aby na pewno pamiętam, że mam mu poczytać. Mam ogromną nadzieję, że ta miłość do książek już mu nie minie, że już zawsze będzie podchodził do czytania z takim uwielbieniem :)

Wracając do książeczki, to nie będę wcale wiele pisała... Oboje z synkiem bardzo lubimy Tupcia Chrupcia. Za ciekawą i mądrą treść, za duże, piękne, kolorowe ilustracje, za to, że wspaniale nadaje się do czytania przed snem :) Dodatkowo w książce znajdziemy spory tekst co idealnie sprawdzi się przy samodzielnym czytaniu przez dziecko...

No cóż, jak zwykle polecamy i już lecimy do biblioteki na poszukiwania kolejnych części :) 


5 komentarzy:

 1. Bardzo podobała mi się ta książeczka ^_^
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Też uwielbiamy i Tupcia i czytanie i bibliotekę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. o widzisz, a ja o bibliotece zapomniałam, ciekawe czy u nas znajdą się takie fajne pozycje?

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie słyszałam o tej pozycji, bardzo fajna:)

  OdpowiedzUsuń