3 lutego 2013

101 sposobów, aby powiedzieć Kocham Cię


WINCENT GAUDIN

wydawnictwo: Siedmioróg
ilość stron: 112
format: 13x19 cm
rok wydania: 2011
cena: 17,50 zł  14,88 zł


Wkrótce Walentynki. Święto, które jedni traktują bardzo poważnie, inni z przymrużeniem oka. Ale jak by nie było, każdemu z nas choć raz tego dnia szybciej zabiło serce. W końcu to święto zakochanych. Dzień w którym słowa "Kocham Cię" słyszy się bardzo często :) Oj, więcej by się przydało takich dni, nie uważacie?

Czasem jednak zdarza się, że choć nasze uczucie do tej drugiej osoby jest szczere i silne, to nie potrafimy wyrazić tego co byśmy chcieli tej osobie przekazać. Słowa "Kocham Cię" wydaja nam się zbyt proste i bez wyrazu, lub po prostu nie chcą nam przejść przez gardło. I co wtedy? Jak powiedzieć tej drugiej połówce jak bardzo nam na niej zależy? Jak sprawić, by nasze wyznanie było oryginalne i jedyne w swoim rodzaju? Na pewno nie jest to łatwe ale i nie nie możliwe. Wystarczy tylko sięgnąć po odpowiednią lekturę, dzięki której będziemy mogli zrobić wrażenie na ukochanej/ukochanym.

W takiej właśnie sytuacji polecam Wam książeczkę "101 sposobów, aby powiedzieć Kocham Cię". Znajdziecie w niej bowiem całe mnóstwo pomysłów, dzięki którym nasze wyznanie miłości zauroczy naszego wybranka i z pewnością wywrze odpowiednie wrażenie. Pomysły zawarte w tej lekturze pogrupowane są na kilka kategorii. Są sposoby na wyznanie miłości, gdy mamy wspólne zainteresowania z naszym wybrankiem, np.
"Jeśli ona i on uwielbiają książki.
Odczytuję między wierszami, że nie jestem Ci obojętny. Napiszemy wspólnie ciąg dalszy naszych biografii."

dla osób różnych profesji, bądź też zakochanych w osobach różnych profesji:
"Kolejarz.
Na zwrotnicy miłości połączyły się samotne tory naszych serc. Jest normalną koleją rzeczy, że teraz życie przyśpiesza w ekspresowym tempie."
lub wyznanie, które wykorzystują jej lub jego cechy charakteru :)
"Jeżeli ona wierzy w bajki.
Ze mną będzie ci jak w bajce. Posiadam moc dżina i spełnię każde Twoje życzenie. Będziemy żyli długo i szczęśliwie, nawet jeśli zapragniesz, żebym stał się wilkiem, a Ciebie przemienił w Czerwonego Kapturka."

Jak sami widzicie książeczka ta jest bardzo pomysłowa i przede wszystkim zabawna. Czytając ją uśmiałam się jak nigdy. A ilustracje odpowiednio dobrane, do każdego z pomysłowych sposobów powiedzenia komuś "Kocham Cię" cudownie dopełniają całość i co najważniejsze bawią tak samo jak tekst. Ja jestem pod wrażeniem. Absolutnie nie spodziewałam się takiego efektu i jestem mile zaskoczona. 

To fajny pomysł nie tylko jako rozrywka, ale także jako bardzo nietypowy prezent na przykład z okazji walentynek :) Zapomniałam bowiem dodać, że na samym początku tej lektury jest taka mini dedykacja, czyli tekst "Książka ta jest prezentem dla ......... Z okazji: " i w tym miejscu możemy dokonać wyboru spośród kilku opcji:
"-walentynek
-prośby o przeczytanie strony ........
- oświadczyn
-powtórzenia w książce 101 razy tego, co chciał(a)bym Ci nieustannie powtarzać
-najprawdziwneszj
-......................................."

Myślę, że nie muszę Was już przekonywać, że to bardzo ciekawa i wesoła lektura. Powiem tylko - polecam :)

2 komentarze:

  1. Bardzo fajna książeczka :)

    ZAPRASZAM NA SWOJEGO BLOGA I KONKURS Z FIRMĄ MAM BABY :)

    OdpowiedzUsuń

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)