13 stycznia 2013

500 samochodów sportowych


REINHARD LINTELMANN

wydawnictwo: Olesiejuk
ilość stron: 256
format: 22,5x30,5 cm
rok wydania: 2012
cena: 34,99 zł


Tak naprawdę to na samochodach nie znam się za bardzo, jasne znam kilka marek, modeli, jakąś terminologie motoryzacyjną, ale do znawcy to mi bardzo daleko. Jednak nie wzięłam tej książki dla siebie. Wzięłam ją dla moich dwóch mężczyzn, obaj bardzo lubią samochody, interesują się nimi i byłam pewna, że będą nią zachwyceni... I co? I nie myliłam się ani trochę :)

Tak naprawdę to jest to album, bardzo obszerny album w którym znajdziemy ponad 500 zdjęć samochodów przeróżnych producentów. Do każdego zdjęcia jest podana oczywiście marka i model danego samochodu, na dodatek krótki lecz dokładny opis, pojemność silnika, liczba koni mechanicznych, lata w których był produkowany oraz liczba egzemplarzy tegoż modelu. Wszystko to mieści się w zaledwie małym fragmencie strony, także na jednej stronie są przedstawione po dwa lub trzy auta. Wszystko to jest bardzo przejrzyście przedstawione, a fajnym pomysłem jest tutaj podzielenie samochodów według roku produkcji. Takim oto sposobem tutaj następujący podział: 1905-1945, 1945-1970, 1970-2000, Od 2000 do dziś. 

Jak sami widzicie znajdziemy tutaj auta już nawet z początku XX wieku. Naprawdę aż dziw, że wytrzymały one do teraz i to na dodatek w takim pięknym i dobrym stanie. Wszystko to widać na załączonych zdjęciach. Jednak Oprócz takich zupełnych staruszków spotkamy tutaj również takie samochody jak na przykład znane zapewne wszystkim Golfy, albo też takie, które wyglądają jak z kosmosu, ale są także takie, które są dopiero prototypami i nie weszły jeszcze na rynek sprzedaży. Do koloru do wyboru :)

Tak jak wspominałam na samochodach nie znam się za bardzo, nie specjalnie się też nimi interesuje, ale widząc z jakim zainteresowaniem oglądają oraz wczytują się w to wszystko moi chłopcy, jestem pewna, że jest to naprawdę ciekawe. Zresztą sama mam oczy i widzę, że wykonanie tego albumu jest świetne. Naprawdę mocna i na pewno trwałe. Okładka jest sztywna wypełniona gąbką. Ilustracje w środku są bardzo ładne, praktycznie wszystkie kolorowe, niewiele z tych samochodów ma czarno-białe stare zdjęcie. Opisy aut są krótkie ale treściwe i zawierają wszystkie ważne informacje, a na dodatek wszystko to jest bardzo przejrzyste dzięki czemu z przyjemnością zagląda się do tej książki :) Zdecydowanie polecam ją wszystkim fanom motoryzacji!5 komentarzy:

 1. Lubię samochody, ale żeby o nich czytać to już raczej nie;p

  OdpowiedzUsuń
 2. Zostałaś wyróżniona w Versatile Blogger, zapraszam http://recenzje-kiti.blogspot.com/2013/01/versatile-blogger-zostaam-wyrozniona.html

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajna książka - z pewnością Małemu i Tacie przypadnie do gustu :)

  A przy okazji zapraszam do mnie na konkurs :) http://www.wnetrzazewnetrza.pl/2013/01/konkurs-o-zapachu-lawendy.html
  Będzie mi bardzo miło, jeśli weźmiesz udział :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Właśnie bardzo ciekawy pomysł z książeczką o samochodach :) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 5. O! I to jest inspiracja jakiej mi było trzeba. A myślałam juz trzeci dzień co kupić chrześniakowi na urodziny. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)