13 grudnia 2012

Zabawy plastyczne


IGOR BUSZKOWSKI, KATARZYNA MICHALEC

wydawnictwo: Skrzat
ilość stron: 144
format: 20x27 cm
rok wydania: 2012
cena: 26,91 zł


Zabawy plastycznie bardzo lubimy, a nawet często zdarza nam się uczynić coś takiego :) Nikodem zawsze z ogromnym entuzjazmem przystępuje do tworzenia, nie tylko jakiś obrazków czy figurek z plasteliny, bo w końcu zabawy plastyczne to coś o wiele więcej. 

W książce tej znajdziemy aż 63 pomysły na przeróżne prace. Podzielona jest ona na siedem działów:

- zwierzęta (np. Żaba z plastikowej butelki, Sowa z szyszki, Krowa z balonu, Jeż z kamienia itd)
- pojazdy (np. Helikopter z płyty CD, Samochód z papieru, Ciuchcia z pudełka itd)
- postacie (np. Królewna z butelki po dezodorancie, Postać z rękawiczki, Pacynka z materiału itd)
- budowle (np. Zamek z butelek po keczupie, Domy z gąbek, Meble z talerzyków jednorazowych itd)
- ozdoby świąteczne (np. Palma wielkanocna z bibuły, Bombki z waty, Bałwan ze sreberka itd)
- przedmioty (np. Telefon komórkowy z butelki, Lusterko z papieru, Naszyjnik z piórami itd)
- przyroda (np. Kwiaty w wazonie, Drzewa ze spinaczy do bielizny, Zimowy krajobraz itd)

Tych przykładów mogłabym oczywiście podać o wiele, wiele więcej, ale postanowiłam, aby część pozostała niespodzianką dla tych, którzy skuszą się na tę pozycję :) Wszystkie zaprezentowane tutaj pomysły na prace plastyczne są do wykonania z rzeczy, które można znaleźć w każdym domu. Czy to słomka, czy grzebień, czy rękawiczka, albo klamerki do bielizny, czasem jakieś guziczki, czasem plastelina, innym razem rolka po papierze toaletowym, a jeszcze innym płyta cd. Do tego wszystkie nożyczki, kartki, pisaki, klej... Chyba nie trudno będzie znaleźć takie przedmioty w naszych mieszkaniach :) Książka ta została skierowana do dzieci w wieku 3-6 lat oraz oczywiście do ich rodziców, ponieważ przy wykonywaniu takich prac zawsze powinien towarzyszyć dziecku ktoś dorosły. 

Zaprezentowane tutaj prace są naprawdę bardzo,bardzo, czasami wręcz banalnie proste do wykonania. Wiele z nich dziecko będzie mogło zrobić samo. Na pewno będzie wtedy bardzo dumne :) Powiem Wam, że książka ta jest naprawdę bardzo fajnie "skonstruowana". Wszystko jest tutaj dokładnie opisane, a co ciekawsze dokładnie zobrazowane na dołączonych zdjęciach. Przy każdej z prac pokazany jest obrazek przestawiający materiały potrzebne do jej wykonania oraz szczegółową instrukcje, które bardzo łatwo zostaną zrozumiane również przez dziecko. Jest oczywiście też efekt końcowy :) Wszystko jest takie czytelne i przejrzyste. A dzięki temu, że pomysły te podzielone są na działy w łatwy sposób możemy odnaleźć to co w danym momencie najbardziej nas interesuje.

Bardzo podoba mi się to, że prace te są naprawdę bardzo proste, a jednocześnie takie fajne i efektowne. Dziecko z łatwością może je wykonać samo, ewentualnie z niewielką pomocą rodzica, ale i tak radości zapewne nie będzie końca ponieważ większość będzie mogło zrobić samo :)

My z Nikodemem bardzo lubimy robić różne rzeczy, nie tylko mamy przy tym wiele frajdy, ale później mogą służyć nam one do wspólnych zabaw. Dodatkowo dzięki takim wspólnym pracom dziecko nie tylko bawi się, ale również poprawia swoje zdolności manualne i spędza ciekawie czas wraz ze swoimi rodzicami :) My z Nikusiem z chęcią wykonamy niejedną pracę zaprezentowaną w tej książce. Wielu z tych rzeczy jeszcze nigdy nie robiliśmy , dlatego jest to dla nas prawdziwa skarbnica ciekawych pomysłów. Tym bardziej teraz z przyjemnością będziemy je wykorzystywać, pogoda za oknem pozostawia wiele do życzenia więc z chęcią zajmiemy sobie czas w taki kreatywny sposób :)


2 komentarze:

  1. Już widzę jakie cudowności dzięki temu powstaną ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Takie ksiązeczki są niezwykłą inspiracją dla rodziców, przynajmniej dla mnie:)

    OdpowiedzUsuń

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)