15 grudnia 2012

Oto kot


PAULINA WIERZBA

wydawnictwo: Albus
ilość stron: 56
format: 20x27 cm
rok wydania: 2012
cena: 36 zł


Lubicie koty? A może lubicie również niestandardowe książki? Jeżeli tak to mam dziś dla Was idealne połączenie tych dwóch rzeczy. Cały ogrom informacji o przeróżnych kotowatych zawarty w tej jednej jakże ciekawej książce :) Znajdziemy tutaj wiele opisów i faktów nie tylko o kotach domowych, ale również o ich bliższych i dalszych dzikich kuzynach. Ale może zacznę od początku... 

Najpierw spis treści, ale o tym chyba nie muszę się rozpisywać ;) Następnie krótkie wprowadzenie, dalej kocia prehistoria czyli kilka ciekawostek o kotach żyjących w starożytności, ponieważ najprawdopodobniej kot domowy wywodzi się już ze starożytnego Egiptu. Dalej opisane zostały koty drapieżne takie jak lew, tygrys, gepard, pantera, jaguar, puma i ryś. Kolejna strona zawiera opisy kilku najbardziej znanych wielbicieli tych stworzeń. Jest tu również kilka kocich rekordów. Następnie opis ich anatomii, komunikacji, osobowości oraz kilku innych rzeczy. Poza tym jest też kilka przysłów, quiz oraz labirynt, na koniec można też narysować sobie kotka ;)

Jak widzicie w książce tej znajduje się bardzo wiele ciekawych i przydatnych informacji. Dowiemy się z niej rzeczy o których zapewne wielu z nas nie miało pojęcia. Bo czy ktoś wiedział, że najstarszy udomowiony kot dożył 36 lat? A największy ważył aż 23 kg? Ja nie wiedziałam :) 

Moim zdaniem wydanie tej książki jest nieco nietypowe i tym samym bardzo interesujące. Takie inne niż zwykle, takie hmm wyjątkowe... Nie znajdziemy tutaj żadnego zdjęcia, nie ma też pięknych lśniących kartek, ani wesołych, dziecięcych, kolorowych obrazków. Za to jest cała masa ilustracji, które stworzyła Marianna Sztyma. Wszystkie wyglądają jakby były wykonane za pomocą ołówka oraz farbek i pewnie tak też jest :) Kolory, które tu przeważają to zdecydowanie żółty i szary. Kartki tej książki są naprawdę grube i wydają się mocne. Ogólnie książka mimo, ze zupełnie nowiutka, moim zdaniem wykonana jest tak jakby w starym stylu. Jest to naprawdę ciekawa odmiana i my z przyjemnością zaczytujemy się w tej książce. Chętnie bliżej poznajemy koty.

Więc jeżeli Wy lub Wasze pociechy interesujecie się tymi zwierzakami i jesteście ciekawi tych wszystkich informacji na temat kotowatych to ta książka powinna Wam się spodobać. A może macie kota lub bardzo chcecie mieć? W takim przypadku również polecam zajrzeć do tej pozycji :)


3 komentarze:

  1. Świetne ilustracje.

    Zapraszam do dyskusji na temat porwań rodzicielskich w Polsce http://szukamy-was.blogspot.com/2012/12/kiedy-jedno-z-rodzicow-porywa-dziecko.html

    OdpowiedzUsuń
  2. fajne ilustracje, ale ja raczej nie przepadam za tymi zwierzakami.

    OdpowiedzUsuń

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)