5 grudnia 2012

Magnetyczne zwierzaki


PRACA ZBIOROWA

wydawnictwo: Olesiejuk
ilość stron: 10
format: 20,5x24 cm
rok wydania: 2012
cena: 24,99 zł


W nasze ręce trafiła książka, która tak naprawdę wcale nie służy do czytania, ale zdecydowanie do zabawy :) Ponieważ "Magnetyczne zwierzaki", jak sama nazwa wskazuje związana jest z magnesami, a mianowicie z magnetycznymi oczkami, noskami i buźkami. Już wyjaśniam o co chodzi :)

W książeczce tej znajdziemy dziesięć różnych "twarzy" zwierzaków, takich jak ptaszek, wielbłąd, kotek, krokodyl, piesek, rybka, konik, lew, małpka i króliczek. Ich głowy są "puste", że się tak wyrażę :) Dokładniej chodzi o to, że nie posiadają, ani oczu, ani nosów, ani też ust. Za to do książki dołączone są te wszystkie części twarzy osobno. Jest ich aż 36. Zarówno w kartkach książeczki jak i na tych różnych oczkach i buźkach znajduje się folia magnesowa dzięki, której powstaje przyciąganie i nic po przyczepieniu do kartki nie odpadnie ;) 

Dzięki temu dziecko może tworzyć przeróżne zwierzaki. Może układać je według wzoru czyli tak jak powinny wyglądać naprawdę lub może dać ponieść się fantazji i stworzyć zwierzaki-cudaki, może odkrywać i nazywać nowe gatunki. Może tworzyć i przyczepiać oczka i pyszczki jak tylko zapragnie, dzięki temu powstaną niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju zwierzęta. Specjalnie prezentuje Wam te same obrazki z różnymi charakteryzacjami, abyście sami przekonali się jak różnorodnie może wyglądać jeden zwierzak :)

Nikodem dotychczas nigdy nie miał okazji spotkać się z taką jakże dziwną i jednocześnie śmieszną książeczką. Kiedy tylko ją zobaczył i dowiedział się na czym polega jej fenomen, jego radości nie było końca! Ciągle wymyśla coraz to inne i zwariowane zwierzaki i ma przy tym naprawdę masę zabawy i śmiechu. Ale powiem Wam po cichu, że nie tylko on... Bo zarówno ja jak i Nikusiowy tata, również świetnie się przy tym bawimy. Najlepsze są zawody w to, kto stworzy bardziej dziwne i śmieszne zwierzę :D

Jak widzicie cała nasza rodzina jest zachwycona. Niby taka niepozorna książeczka, w której tekstu nie znajdziemy za wiele, ale tak naprawdę jest ona wspaniałym rozweselaczem i umilaczem czasu. Także jak najbardziej polecamy tę pozycje, sądzę, że spodoba się ona wszystkim mniejszym i większym dzieciakom :)
Muszę jednak dodać, że zawiera ona małe elementy więc przeznaczona jest dla dzieci powyżej trzeciego roku życia!6 komentarzy:

 1. Ale cudeńko:) Mój Tymek uwielbia magnesy. Ma nawet książeczkę z wydawnictwa Olesiejuk, gdzie staje się Bobem Budowniczym i sam zarządza placem budowy:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Książkę znam. Świetna jest!

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetna, moje dzieci też lubią magnesy :)

  OdpowiedzUsuń
 4. zmagnetyzowana jestem w pełni... przyciągnieta... i zatrzymana! musimy się zaopatrzyć, bo zupełnie niedawno okazało się, że lodówka jest fajna:) muszę przeżyć pstrokatości różne na drzwiczkach:)

  OdpowiedzUsuń

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)