22 listopada 2012

Tajemnica Namokniętej Gąbki


ZOFIA STANECKA

wydawnictwo: Egmont
ilość stron: 136
format: 13x20 cm
rok wydania: 2012
cena: 18,49 zł


Dzisiaj opowiem Wam historię wielce kryminalną. Jest to książka dla dzieci i młodszej młodzieży ;) Jest tu wielka tajemnica, na początku bardzo przerażająca, jest kilkoro młodych osób pragnących rozwikłać dziwna zagadkę... Ale do rzeczy.

Bratek i Ziutek to dwaj przyjaciele. Jeden z nich ma młodszą siostrę Klarę, drugi starszą siostrę Gosię. Wszystko zaczyna się w szkole do której chodzą chłopcy. Łazienki dziewczyn ciągle sa zalane wodą, niektóre ubrania i buty znikają w dziwnych okolicznościach, a potem odnajdują się mokre i śmierdzące. W powietrzu czuć zapach szlamu, mułu, wody z rzeki. A gąbka przy tablicy jest przemoczona równie śmierdzącą wodą. No coż, zdecydowanie dzieje się tutaj coś dziwnego, coś niedobrego, a może nawet coś strasznego... Przyjaciele postanawiają dojść prawdy, pomaga im przy tym mała Klara. I oczywiście dość szybko dochodzą do tego co się dzieje, ale przecież nie mogą o tym nikomu powiedzieć. I tak nikt by im nie uwierzył... Ale rozwiązanie tajemnicy namokniętej gąbki nadchodzi dość szybko. A dalej... Dalej znajdują się dalsze przygody dwójki przyjaciół, ich sióstr i.... No właśnie nie będę Wam zdradzała kogo jeszcze ;)

Książka pochodzi z serii KSIĘŻYCOWY KAMIEŃ. Jest to książka przeznaczona dla dzieci w wieku około 8-12 lat. Ja dotychczas jeszcze nigdy nie spotkałam się z tą serią. Ale mimo tego, że nie należę już do takiego przedziału wiekowego, przeczytałam tę książkę z wielkim zainteresowaniem :) Ogólnie nie przepadam za kryminałami. Kryminały w wersji dla dorosłych są dla mnie często za ciężkie. Taka wersja przeznaczona dla dzieci wydała mi się bardzo ciekawa i pochłonęłam ją z łatwością. Powiem więcej, przeczytałam ją w ciągu chwili :) Niech nie zwiedzie Was ilość stron tej książki. Formatowo jest ona troszkę mniejsza od zeszytu, poza tym jej czcionka jest nieco większa, do tego dochodzą jeszcze ciekawe i często zabawne ilustracje. Czyta się ją naprawdę ekspresowo. Zresztą jest naprawdę wciągająca, więc tym bardziej nie ma się co dziwić :)

Tak naprawdę nie jestem w stanie stwierdzić czy ta opowieść bardziej przypadnie do gustu dziewczynkom czy chłopcom. Znajdziemy tutaj zarówno coś dla jednych i drugich. Trochę o siostrach, ciuchach i wyglądzie, trochę o chłopakach, boisku i piłce nożnej. Dodatkowo ciekawa tajemnica, której rozwiazanie wcale nie jest takie łatwe i nawet po dowiedzeniu się prawdy nie możemy tak po prostu zamknąć sprawy. Czeka nas tutaj ciekawa przygoda, wciągająca akcja, niesamowite rozwiązanie tajemnicy. Myślę, że to wszystko sprawi, że książka ta spodoba się każdemu młodemu czytelnikowi :)1 komentarz:

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)