15 listopada 2012

Origami. Sztuka składania papieru


FLORENCE SAKADE

wydawnictwo: RM
ilość stron: 96
format: 21x27 cm
rok wydania: 2012
cena: 19,90 zł


Zapewne wiecie, że origami jest to japońska sztuka składania papieru w taki sposób, aby powstały z niego figurki przedstawiające między innymi przeróżne postaci, zwierzęta, kwiaty, pudełka i wiele, wiele innych rzeczy...
Jest to w ponad tysiącletnia tradycja w Kraju Kwitnącej Wiśni. Teraz origami jest znane i praktykowane już na całym świecie.

W książce tej znajdziemy aż 48 przykładów i instrukcji pomocnych przy wykonywaniu origami. Na końcu książki znajdują się również pomysły w jaki sposób dane figurki możemy wykorzystać. Do każdej z przykładowych prac dołączony jest dokładny i szczegółowy opis jak należy ją wykonywać. Do tego oczywiście wszystko ładnie, krok po kroku zobrazowane. Jest również zdjęcie efektu końcowego danej figurki. Dzięki temu wszystkiemu na pewno żadna z nich nie będzie dla nas za trudna :) Oczywiście stopień trudności jest różny. Ale od razu po pierwszym spojrzeniu na instrukcje możemy się przekonać czy złożenie będzie łatwe czy skomplikowane.

W książeczce tej znajdziemy bardzo wiele przeróżnych przykładów figurek, które przydać mogą nam się również na różne okazje, między innymi: wachlarze, żaglówki, choinki, kwiatki, czapeczki, statki, przeróżne zwierzątka takie jak na przykład piesek, łabędź, paw, żyrafa, słoń, wieloryb, ale też inne przedmioty takie jak zegar, pianino, stół czy krzesło :)

Origami jest to na pewno sztuka dla cierpliwych. Chociaż z drugiej strony może właśnie dzięki niej ludzie mogą nauczyć się nieco cierpliwości, dokładności, koncentracji, postępowania według podanych wskazówek...

Szczerze powiedziawszy nigdy nie ciągnęło mnie specjalnie do origami. Nigdy nie potrafiłam złożyć z papieru, ani stateczku, ani czapeczki, jedyne z czym sobie dawałam rade do samolociki, ale tylko takie proste, a nie żadne wymyślne i skomplikowane ;) Ale pomyślałam sobie, że teraz byłby dobry czas, aby podszkolić trochę tę sztukę. Ponieważ jak się okazuje to wcale nie jest takie trudne jakby na pierwszy rzut oka mogło się wydawać. Mnie w dzieciństwie do tego nie ciągnęło, ale to nie znaczy, że Nikodem nie może tego lubić. Jeśli zacznie wyrażać jakieś zainteresowania w tym kierunku, będę już na to przygotowana i może dzięki tej książce będę mogła my również pomóc :)4 komentarze:

  1. wow kiedy ja takie składałam to była zabawa :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo kreatywna książeczka. Z chęcią kupię ją Patryczkowi:))

    OdpowiedzUsuń

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)