17 listopada 2012

Daizy Star. Gwiazda tygodnia


CATHY CASSIDY

wydawnictwo: Akapit Press
ilość stron: 168
format: 13x20 cm
rok wydania: 2011
cena: 16 zł


Dzisiaj lektura dla dziewczynek, nie takich już małych, ale jeszcze nie nastolatek :) Jest to pierwsza część z cyklu książek o Daizy Star. Opowiadanie o pewnej zwariowanej rodzince, gdzie każdy ma swoje małe i większe dziwactwa oraz szalone pomysły. Narratorem jest tutaj główna bohaterka, tytułowa Daizy Star.

Daizy ma już prawie jedenaście lat, ma dwie siostry - Pixie oraz Becce, mamę pielęgniarkę oraz tatę, który jest nauczycielem geografii. Ma również dwie najlepsze przyjaciółki Willow i Beth i najlepszego kumpla Murphy'ego. Mogłoby się wydawać, że Daizy jest bardzo szczęśliwa, ma wszystko co tylko jej potrzeba, fajną rodzinkę, przyjaciół. Jednak wszystko powoli zaczyna się zawalać kiedy to jej tata wpada na bardzo, ale to bardzo dziwny i zwariowany pomysł. Zaczyna wdrążać go w życie, natomiast życie ich rodziny staje na głowie. Daizy jest przerażona. Nie chce nawet powiedzieć o tym swoim najbliższym przyjaciołom. Przez to zaczyna kłamać, aż z czasem okłamuje już wszystkich dookoła. Na szczęście prawda wychodzi na jaw, wszystko się wyjaśnia, a Daizy rozumie już, że zawsze może liczyć na swoich najbliższych :)

Tak jak wspominałam jest to pierwsza część z serii książek o Daizy Star. Wesołej i zabawnej dziewczynce, która właśnie zaczęła szóstą klasę. Przeżywa ona naprawdę ciężki okres w życiu, przez to właśnie sama zaczyna plątać się w swoich kłamstewkach. Mimo, że w jej życiu zapanował chwilowy chaos, opisuje ona wszystko z humorem z wieloma własnymi przemyśleniami...

Książkę czyta się lekko, w końcu jest to lektura dla dziewczynek. Dużo się tutaj dzieje, czytelniczka niejednokrotnie będzie mogła pośmiać się z przygód jakie przytrafiają się głównej bohaterce :) Moim zdaniem jest to ciekawe opowiadanie o życiu nie tak zwyczajnej rodzinki jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Jestem pewna, że książka ta przypadnie do gustu młodziutkiej części czytelniczek :)
1 komentarz:

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)