12 października 2012

Wybierzmy się na przejażdżkę

  
CHUCK WILSON

wydawnictwo: Olesiejuk
ilość stron: 32
format: 19,5x19,5
rok wydania: 2012
cena: 12,99 zł


Pamiętacie jak niedawno pisałam o jednej z książeczek z serii "Disney English First Readers" dla początkujących? Można o niej poczytać TUTAJ. Tym razem głównymi bohaterami również są przyjaciele z Klubu Przyjaciół Myszki Miki :)

Dzisiaj zabiorę Was na wspaniałą wycieczkę z Mikim, Minnie, Plutem, Goofym, Donaldem oraz Daisy. Pewnego dnia postanawiają wybrać się na przejażdżkę. Od razu wskakują do samochodu i ruszają. Na początku wyruszają na pustynię. Ale tam gorąco... Następnie jadą do lasu deszczowego. Docierają również do miejsca gdzie jest pełno śniegu. Odwiedzają również las, a na koniec znajdują się na plaży. W każdym z tych miejsc spotykają niesamowite i bardzo ciekawe zwierzęta. Im dalej jadą tym jest ich więcej. Na początku są to dwie jaszczurki, trzy żaby, cztery ptaki, pięć fok, sześć pingwinów itd...

Książka ta napisana jest bardzo prostym językiem. Zdania są krótkie, a poszczególne wyrazy pogrubione. Na jednej stronie tekst napisany jest w języku polskim, na kolejnej w angielskim. Wyszczególnione wyrazy znajdują się w zielonej ramce wraz z tłumaczeniem. Dzięki temu o wiele łatwiej będzie je dziecku zapamiętać. Czytając to opowiadanie dziecko nauczy się niektórych nazw zwierząt, dodatkowo nazw środowisk, które te zwierzęta zamieszkują oraz liczb 1 do 10. Na końcu znajduje się również słowniczek, w którym wszystkie ważniejsze wyrazy zostały ułożone alfabetycznie. Są tutaj również "Lekcje języka angielskiego z Mikim" czyli kilka ciekawych zadań do rozwiązania. Bardzo fajna pomoc w utrwalaniu sobie różnych słów.

Moim zdaniem książeczka ta jest bardzo ciekawa i co najważniejsze przydatna. Zwierzęta to wspaniały temat, wraz z nauką liczenia daje nam to naprawdę interesujące połączenie :) Ilustracje są tutaj oczywiście bardzo bajkowe, kolorowe, zabawne... Książka jest też w twardej oprawie. Bardzo ciekawym dodatkiem jest dołączona płyta CD z audiobookiem. Czyli opowiadanie "Wybierzmy się na przejażdżkę" czytane w języku angielskim. Jest to oczywiście kolejny plus. Słuchając tej płyty dziecko dowie się jak wymawiać poszczególne wyrazy. 

Oboje z Nikodemem jesteśmy bardzo zadowoleni, że mamy w naszej biblioteczce kolejne książeczki z tej serii. Dzięki temu opowiadaniu Nikuś nauczył się już liczyć do dziecięciu w języku angielskim :) Może nie wychodzi nam to zbyt perfekcyjnie, ale jesteśmy na bardzo dobrej drodze ;) Gorąco polecamy! Książka jest naprawdę śliczna, ciekawa i ogromnie przydatna przy nauce języka angielskiego :)


2 komentarze:

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)