8 października 2012

Taksówka Romka


MAŁY CHŁOPIEC

wydawnictwo: Olesiejuk
ilość stron: 12
format: 15x17 cm
rok wydania: 2012
cena: 9,99 zł


A dzisiaj propozycja dla najmłodszych "czytelników". Chciałabym Wam przedstawić Romka i jego taksówkę. Jest to jedna z bardzo wielu książeczek z serii "Mały chłopiec". Seria ta liczy sobie kilkanaście tytułów. Każda z książek zawiera krótki opis przeróżnych pojazdów oraz ich właścicieli / kierowców :)

Romek na przykład od lat jest taksówkarzem. Każdy poranek zaczyna w taki sam sposób czyli myje i tankuje swoją taksówkę. Następnie wyrusza na dworzec, aby zawieźć podróżnych tak gdzie tego sobie życzą. Kiedy odstawi na miejsca pasażera szuka oczywiście kolejnego klienta. Wszyscy zawsze są bardzo zadowoleni z usług Romka i jego żółtej taksówki :)

Książeczka ta przeznaczona jest zdecydowanie dla maluchów. Jej format sprawia, że jest bardzo poręczna i mniejsze dziecko z łatwością utrzyma ją w swoich rączkach. Sztywne kartki to kolejna rzecz dzięki której maluchy mogą poćwiczyć swoje rączki. Na pewno z przyjemnością pouczą się przewracania kartek :) Ale sztywne, tekturowe strony to dobre rozwiązanie również dla nieco starszych czytelników. Dzięki temu dziecko podczas samodzielnego przeglądania książki nie wyrządzi jej żadnych szkód :)

Kolejny plus to bardzo ładne, wyraziste, kolorowe obrazki. Zapewne przyciągną wzrok i zainteresują nawet najmłodszych. Ale moim zdaniem ilustracje spodobają się również straszakom. Jest na nich zamieszczone wiele różnych szczegółów także fajną zabawą może być tutaj wyszukiwanie różnych rzeczy. Polećmy dziecku aby znalazło na obrazku na przykład niebieski samochód, pieska, ławkę, zegar, albo niech policzy ile na danym zdjęciu jest osób, domków, kwiatków. Wszystko zależy od naszej kreatywności :)

Bardzo ciekawe jest tutaj to, ze na końcu Romek również zadaje nam pytania. Gdzie co rano zaczynam pracę? Dokąd śpieszy się Pan, który wsiadł na skrzyżowaniu? Jak ma na imię kolega, u którego myję samochód? Na te i na inne pytania będziemy znali odpowiedź po przeczytaniu tej krótkiej książeczki :)
Na końcu znajduje się jeszcze jedna niespodzianka. A mianowicie obrazek taksówki ze specjalnym miejscem do wklejenia zdjęcia dziecka. Dzięki temu każdy będzie mógł stać się kierowcą taksówki Romka :)

Jak widzicie taka mała, niepozorna książka, a może przynieść tak wiele zabawy, zarówno maluszkom jak i starszakom :) No i te pojazdy... Każdy mały fan nie tylko samochodów, ale również motorów, samolotów, helikopterów i statków powinien być bardzo zadowolony :)


3 komentarze:

  1. Hurra! nowa książeczka w serii. Na pewno Mateuszowi kupię. Uwielbia tą serie.

    OdpowiedzUsuń
  2. Chociaz moj synek uwielbia te serie, musze z przykroscia stwierdzic, ze nie wszystkie z ksiazeczek godne sa polecenia. Ku mojemu wielkiemu rozczarowaniu na przyklad, ksiazeczka o smieciarce nie dorownuje pod zadnym wzgledem innym z tej samej serii. Tlumaczowi/czce braklo tutaj nie tylko pomyslu na tekst, ale takze rymow! Wielka szkoda!

    OdpowiedzUsuń

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)