26 października 2012

Poznaj i przyklej. 500 naklejek


wydawnictwo: Zielona Sowa
ilość stron: 48
format: 21x28 cm
rok wydania: 2012
cena: 17,99 zł


Chyba nie ma dziecka, które nie przepadałoby za naklejkami... Nikodem oczywiście nie należy do wyjątków :)

Dzisiaj książeczka, która zawiera w sobie ogromną liczbę przeróżnych wyrazów. Oraz aż 500 naklejek! Ale po kolei... W książce tej znajdują się ilustracje przedstawiające różne bajkowe miejsca. "Podwodna kraina", a tam scenka zupełnie jak z bajki o Syrence Ariel. "W lesie", a tam zwierzątka przypominające Bambi oraz jego przyjaciół. "Teatrzyk kukiełkowy" i scenka z Pionokiem w roli głównej. "W zaczarowanym lesie" spotkamy Czerwonego Kapturka oraz wilka... Oczywiście ilustracji i bajkowych miejsc jest tutaj o wiele więcej :)

Na każdym obrazku podpisane są co poniektóre rzeczy, a pod spodem znajdują się małe, kolorowe cienie, również podpisane. Dziecko ma za zadanie znaleźć właściwe naklejki i naklepić je w odpowiednie miejsca.

Moim zdaniem jest to wspaniała zabawa, ćwiczące zarówno spostrzegawczość jak i ucząca bardzo wielu słów. Nikodem ma pewne problemy z mową.. Wczoraj byliśmy nawet z nim u logopedy. Pani doktor zaleciła jak najwięcej ćwiczeń stymulujących języczek, no ale nie o tym chciałam Wam napisać :) Powiem Wam tylko, że książeczka ta u nas sprawdziła się idealnie, ponieważ dzięki niej możemy trochę poćwiczyć. Nikodem powtarza wszystkie zawarte w niej wyrazy, a do tego może naklejać całą masę przeróżnych naklejek :) Opowiada mi przy tym co znajduje się na ilustracjach, co się dzieje, gdzie co jest... Dodatkowo bawimy się w liczenie, odnajdywanie jakiś szczegółów. No i oczywiście te naklejki i to w takiej ilości ;) U nas jest to wspaniałe połączenie nauki i zabawy, a wiadomo nie od dzisiaj, że dzieci w taki sposób uczą się najchętniej :)


4 komentarze:

 1. Jako dziecko bardzo lubiłam książki z naklejkami. Jak mój Maluch podrośnie to też na pewno będziemy korzystać z takich książek.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mój synek uwielbia takie książeczki:)

  OdpowiedzUsuń
 3. 500 naklejek, wow ale będzie zabawa :)

  OdpowiedzUsuń
 4. cos dla mojego Dasia :) uwielbia naklejki :)

  OdpowiedzUsuń

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)