9 października 2012

Polska 101 wycieczek


wydawnictwo: carta blanca
ilość stron: 640
format: 14x24 cm
rok wydania: 2012
cena: 44,90 zł


Lato minęło niepostrzeżenie. Teraz cieszymy się tymi nielicznymi ciepłymi dniami wiedząc, że top ostatnie chwile przed nadejściem srogiej zimy. Nie oznacza to jednak, że musimy zrezygnować z podroży. W Polsce jest całe mnóstwo miejsc, które można podziwiać o każdej porze roku. I co najważniejsze, wiele takich miejsc o każdej porze ma swój niepowtarzalny urok.

Kto powiedział, że morze jest atrakcyjne wyłącznie latem? A czy widzieliście plażę zima lub wczesna wiosną? Lub góry są najciekawsze w środku  lata lub zimą, gdy można poszusować na nartach... A czy ktoś podziwiał szczyt górskie jesienią, gdy każde drzewo przybiera inna barwę? Oj, radze wam zwiedzać różne okolice w innym czasie niż zazwyczaj, a zrozumiecie co mam na mysli.

A jesli nie macie pomysłu, gdzie wybrać się tym razem polecam Wam ten właśnie przewodnik. Choc w naszym domu mamy całe mnóstwo tego typu książek, to ta szybko stała się jedną z moich ulubionych. Przede wszystkim za treść, ale także za szatę graficzną.

W tym poradniku znajdziemy tak wiele atrakcji, że aż trudno je zliczyć. W książce zawartych jest 101 wycieczek podczas których możemy zwiedzić od kilku do kilkunastu atrakcji, a jedna piękniejsza i ciekawsza od drugiej. Naprawdę trudno się zdecydować.

Ale nie Polskę chciałam Wam zareklamować, lecz książkę, która z całą pewnością ułatwi nam te wycieczki. Jej ogromną zaletą jest fakt, że wszystko co nas interesuje znajdziemy tu w mgnieniu oka. Na samym początku są dwie mapy z oznaczeniem jakich rejonów dotyczy dana wycieczka. Jedna z nich jest ogólna, z zaznaczonymi jedynie głównymi trasami w kraju. Druga znacznie szczegółowsza pokazuje nie tylko mniejsze drogi, lecz także zaznaczoną odpowiednio trasę wycieczki. A dalej możemy już zagłębić się w lekturę poszukując ciekawych miejsc w okolicy, do której się wybieramy.

Opisy poszczególnych wypraw są bardzo dokładne.Za każdym razem podziwiamy fragment mapy Polski z zaznaczoną wycieczką, a na niej naniesione ikony mówiące w skrócie jakie obiekty napotkamy podczas wyprawy. Nie zabraknie tu także dokładnych informacji o noclegach w okolicy czy gastronomii. A wszystko to wraz z numerami telefonu oraz dokładnym adresem.

Wycieczki opisane w tej książce są bardzo różne. Ale każda z nich jest naprawdę ciekawa i aż korci, by zwiedzić je wszystkie po kolei.

Podczas studiowania treści przewodnika spotkamy całe mnóstwo pięknych zdjęć, a na marginesie umieszczone zostały wszystkie niezbędne informacje. Adresy ciekawych miejsc, godziny otwarcie, cennik, numery telefonów i wiele innych. Oprócz głownej mapy z zaznaczoną trasą wycieczki są tu także miniaturowe mapy większych miast czy ilustracje ukazujące układ komnat w zamku /pałacu czy terenu wokół niego.

Po zapoznaniu się ze wszystkimi zawartymi w przewodniku wycieczkami, na końcu czeka nas dodatkowa niespodzianka. Jako miły bonus wydawnictwo umieściło tu także dodatkowe ciekawe trasy, które także warto przebyć. Jest to szlak latarni morskich, zamków krzyżacki, szlak Piastowski, szlak Bociani i zabytków techniki. Szlak Cysterski, architektury drewnianej oraz Koron Gór Polskich. W książce nie zabraknie również indeksu miejsc oraz słowniczka.

Ten przewodnik ma intuicyjny układ. To fantastyczny pomocnik podróży. Wiem, bo sama często z niego korzystałam podczas naszej wspólnej wyprawy nad morze. I nie żałuję, bo przynajmniej nie ominęła mnie żadna godna uwagi atrakcja. Zatem polecam!


1 komentarz:

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)