15 października 2012

Piłka nożna


OD ROZGRZEWKI DO OSTATNIEGO GWIZDKA - PRZEWODNIK

CLIVE GIFFORD

wydawnictwo: Olesiejuk
ilość stron: 64
format: 22x28 cm
rok wydania: 2012
cena: 19,90 zł


Nie będę owijała w bawełnę, kompletnie nie znam się na piłce nożnej. Nie za bardzo się nią interesuje. Powiedziałabym nawet, że nudzi mnie ona. Jedyne mecze, które oglądałam z zapartym tchem to mecze na Euro 2012 i to tylko te, w których grała polska reprezentacja :) Ale mam w domu małego chłopca, który już teraz w wieku 4 lat ma pewne pociągi do piłki nożnej :) Bardzo lubi zarówno grać jak i oglądać mecze. Nie mam pojęcia czy tak mu już zostanie czy w przyszłości w ogóle go ten sport nie będzie interesował, ale mam nadzieję, ze przewodnik ten i tak mu się spodoba :)

W książce tej znajduje się cała masa przeróżnych ciekawostek, opisów gry, sztuczek, wyposażenia piłkarskiego, ilustracji, zdjęć, porad, wskazówek... Wszystko to oczywiście związane nie z czym innym jak z piłką nożną.

Na początku przeczytamy co to jest za sport, następnie dowiemy się wszystkiego o boisku, przygotowaniu do gry, różnych trikach piłkarskich takich jak podanie, gra głową, obrona bramki, osłanianie, dryblowanie, podkręcanie piłki, atak, obrona, strzelanie goli... Dowiemy sie też jakie są przepisy gry w piłkę, co to są faule, rzuty wolne, rzuty karne, co to jest taktyka. Na koniec będziemy mogli poczytać o zawodowej piłce nożnej, o najważniejszych rozrywkach w historii futbolu oraz o wielkich legendach między innymi takich jak Lionel Messi, Michel Platini, David Beckham, Pelé, Diego Maradona, Christiano Ronaldo, Zbigniew Boniek i wielu innych znanych osobach. Na samym końcu znajduje się również słowniczek z terminologią piłkarską, alfabetyczny indeks oraz kilka stron internetowych związanych z piłką nożną.

Moim zdaniem książka ta jest idealna dla każdego małego i większego fana futbolu. Jest to bardzo ciekawy przewodnik po świecie piłki nożnej, Znajdujące się tutaj porady i wskazówki mogą zapewne poprawić umiejętności każdego młodego piłkarza, a zagłębiając się dalej w lekturę każdy fan dowie się wielu istotnych i interesujących faktów i ciekawostek o tym sporcie oraz jego największych gwiazdach.

Tak jak wspominałam na początku, mnie do piłki nożnej po prostu nie ciągnie, ale doskonale wiem, że miliony innych ludzi na świecie uwielbia ten sport. Dlatego moim zdaniem - zdaniem kompletnego laika w tej dziedzinie - książka ta powinna spodobać się wszystkim małym i nieco starszym fanom futbolu :)


1 komentarz:

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)