7 października 2012

Let's Sing! Friends and Family!


OPRACOWANIE ZBIOROWE

wydawnictwo: Olesiejuk
ilość stron: 50
format: 19,5x24 cm
rok wydania: 2012
cena: 19,99 zł


Po sukcesie pierwszej książeczki z serii Let's Sing w naszym domu koniecznie musiała znaleźć się kolejna. Alicji bardzo spodobała się ta zabawa, a przy okazji mała nauczyła się wielu słówek, które z pewnością jej się przydadzą. Teraz podczas śpiewania znanych nam już dobrze utworów moje dziecko utrwala sobie poznane wcześniej wiadomości :)

Tak więc tym razem tematyka książki dotyczyć bedzie rodziny i przyjaciół, czyli rozpoczęłysmy zabawę z częścia Friends and Family.

Podobnie jak w poprzedniej części zanim poznamy dany utwór najpierw mamy okazję zapoznać się z podstawowym słownictwem zawartym w utworze. A po zaśpiewaniu jest także czas na zabawę. Tak więc, jak widzicie układ tej lektury nie rożni się niczym od poprzedniej pozycji. Tutaj jednak maluch ma okazję zapoznać się z kolejnymi słówkami dzięki, którym jego słownictwo stanie się znacznie bogatsze.

Książki z serii Let's Sing! z cała pewnością spodobają się dzieciaczkom. Przede wszystkim miła dla oka i bardzo kolorowa szata graficzna z licznymi znanymi nam doskonale postaciami z kreskówek i animacji Disneya sprawiają, że maluchy z ogromną przyjemnością sięgają po tę lekturę. A dodatkowo ciekawe zadania oraz proste i łatwo wpadające w ucho utwory to nie nauka lecz fantastyczna zabawa. Dzieciaczki nawet nie zdają sobie spray, że podczas wygłupów i śmiechów poznają nowe, pożyteczne słówka. A my rodzice cieszymy się, że ich nauka przychodzi im z taką łatwością. 

W książkach z tej serii dzieci poznają podstawowe słownictwo z danej tematyki. Są to zatem wspaniałe pomoce dla początkujących. Dla brzdąców, które dopiero rozpoczynają przygodę z tym językiem, a ich słownictwo jest jeszcze dość ubogie. 

Piosenki zawarte na płycie dołączonej do książki nie mają zbyt skomplikowanego tekstu ani melodii. Każde dziecko z pewnością szybko się ich nauczy. Prz czym utwory są na tyle ciekawe, że maluchy z przyjemnością śpiewają je sobie na co dzień. 

Dużą zaletą tej książki jest właśnie nauka z pomocą muzyki. Nie znam dziecka, które nie lubiłoby tańczyć i śpiewać. Więc powtarzanie słówek zawartych w tej serii książeczek to świetna zabawa, a utrwalanie poznanych już wiadomości może być stosowane w zasadzie wszędzie. Nie tylko w domowym zaciszu, ale także na na przyjęciu z innymi maluchami, w przedszkolu, na spacerze czy w samochodzie.

Zanim zapamiętamy tekst i melodię możemy śpiewać słuchając dołączonej do książki płyty. Znajdziemy na niej również wersje karaoke tychże utworów, co urozmaici nam zabawę, gdy piosenki są nam już lepiej znane. Ale przecież jak już wspomniałam teksty i melodie są łatwe do zapamiętania, to bez kłopotu w krótkim czasie jesteśmy w stanie ich nauczyć. Więc piosenki możemy potem śpiewać wszędzie.

Tego typu nauka języka bardzo spodobała się mojej Ali. Córeczka cieszy się, że potrafi nie tylko wymienić już sporo słówek w obcym języku, ale także w nim zaśpiewać! Jest z tego bardzo dumna i często chwali się swoimi umiejętnościami. A ja cieszę się razem z nią.


4 komentarze:

 1. Wspaniałe są te książeczki :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Z pewnością zagoszczą na naszej półce :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawa książeczka. Ja jestem właśnie na etapie szukania czegoś do nauki angielskiego dla córki.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam sześciolatkę, która zaczyna przygodę z angielskim, a i mojemy trzylatkowi by się podobało. Gdzie kupiłaś?

  OdpowiedzUsuń

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)