27 października 2012

Duże kolorowanki. Dinozaury


wydawnictwo: Zielona Sowa
ilość stron: 60
format: 27x37 cm
rok wydania: 2012
cena: 15,29 zł


Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że dzisiaj zaprezentuje Wam zwykłe kolorowanki. I faktycznie są to kolorowanki, ale wcale nie takie zwyczajne... U nas w domu gości coś takiego po raz pierwszy, ale do rzeczy :)

Jest to książka z ciekawą rączką, wyglądająca jak jakaś teczka. A w środku znajdziemy aż 29 kolorowanek, 30 naklejek, a na samym końcu kilka ciekawostek. Wszystko to związane oczywiście z dinozaurami.

I teraz pora, abym zaczęła ją wychwalać :) Na początek zacznę od formatu. Te kolorowanki są naprawdę duże. Nikodem jeszcze nigdy nie kolorował tak dużych obrazków. W środku znajdziemy ilustracje przedstawiające przeróżne dinozaury, zawsze wesołe i uśmiechnięte. Kartki przystosowane są do wyrywania - dzięki specjalnie zaznaczonym miejscom, każdą z kolorowanek możemy bez uszkodzenia wyrwać. Kolejną rzeczą, która mnie zdumiała jest grubość kartek. Obrazki do kolorowania znajdują się tylko po jednej stronie, na odwrocie nie ma nic. Dzięki grubości kartek, nawet po kolorowaniu pisakami na pewno nie zostaną ślady na kolejnych obrazkach.

Bardzo fajnym dodatkiem są tutaj również naklejki. Nikodem bardzo lubi wszystko co tylko da się gdzieś przykleić. Sądzę, że każde dziecko tak ma :) Na końcu znajduje się kilka ciekawostek na temat niektórych dinozaurów. Bardzo fajnym pomysłem jest to, że można je wszystkie wyciąć, złożyć i zszyć zszywaczem. Dzięki temu powstanie nam ciekawa mini książeczka o dinozaurach :)

Nikodem jak na prawdziwego chłopaka przystało bardzo lubi dinozaury. Uwielbia on również kolorowanie więc to połączenie jest dla niego wprost idealne :) Mnie natomiast ogromnie zaskoczył i jednocześnie ucieszył rozmiar tej kolorowanki. Jest to naprawdę fajna odmiana od zwykłych, małych obrazków. Jeśli tylko dziecko nie jest zbyt niecierpliwe to nie powinno mieć z problemu z pokolorowaniem takiego dużego obrazka. Co prawda Nikodem po skończeniu jednego musi sobie odpocząć, bo boli go ręka, jednak szybko to mija, już po chwili z zadowoleniem bierze się za kolejną kolorowankę :)

Także sami widzicie, że jest to pozycja idealna zarówno dla fanów tych prehistorycznych gadów, jak i dla dzieci lubiących kolorowanie. Jest to naprawdę bardzo fajnie wydana oraz taka inna niż zwykle kolorowanka... Duża kolorowanka :) Polecam!


4 komentarze:

 1. Jak są naklejki, to na pewno się przyjmie. Bo ogólnie... co przyznaję ze smutkiem... latorośl moja rysować/malować nie lubi. Od najmłodszych lat królują klocki wszelkiej maści, a jeśli książeczka, to ma być do czytania, a nie kolorowania.

  Może jednak te dinozaury ją przekonają? Jest fanką "Dinopociągu" (bajka na jednym z kanałów dziecięcych) i często się w dinozaury bawimy...

  Hmm...

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam dinozaury ;) Takie mega to zapewne frajda dla dzieciaków.

  OdpowiedzUsuń
 3. Moja córka już wyrosła z dinozaurów, a syna nie interesują, ale bardzo fajna pozycja dla fanów dinozaurów.

  OdpowiedzUsuń
 4. nie da rady mój synek na razie nie lubi kolorować

  OdpowiedzUsuń

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)