28 września 2012

Pingwiny z Madagaskaru. Operacja: Skrzydło


wydawnictwo: Ameet
ilość stron: 32
format: 20x20 cm
rok wydania: 2012
cena: 6,90 zł


Zapewne każdy z Was oglądał  bajkę "Madagaskar"? Więc na 100% pamiętacie też te cztery rewelacyjne pingwiny: Rico, Skippera, Kowalskiego oraz Szeregowego :) Tym razem mamy okazję zaprezentować Wam książeczkę właśnie o tych czterech wyżej wymienionych panach :)

Podczas pewnego popołudnia w nowojorskim zoo pingwiny postanowiły zapolować na wózek Pana z hot dogami. Niestety podczas tej misji Skipper spadł z wysokiej gałęzi i złamał sobie skrzydło. Za nic nie chciał udać się do lekarza i udawał przed chłopakami, że wszystko jest w porządku. Na szczęście trafił on do szpitala, ale nie zamierzał tam wcale zostawać. Za wszelką cenę chciał się wydostać. Zresztą reszta ekipy również pognała Skiperowi na pomoc. Jednak spotka ich nie mała niespodzianka. powiedziałabym nawet, że przerażająca pomyłka :)

Kto oglądał kiedyś "Madagaskar" lub późniejszą odcinkową bajkę "Pingwiny z Madagaskaru" ten na pewno idealnie wie jakie świetne one są :) Naszym zdaniem to najfajniejsze i najśmieszniejsze postacie z tej bajki. Oczywiście zaraz po królu Julianie :P

Książeczka jest dosyć cieniutka, z miękką okładką, tekstu również w niej jest nie wiele, ale wystarczająco, aby opowiedzieć nam pewną zabawną i straszną zarazem historię, która spotkała słynne pingwiny. W książce są za to duże, ladne, kolorowe i humorystyczne ilustracje, które idealnie obrazują nam to o czym czytamy :) Ciekawym dodatkiem są tutaj dołączone do książki naklejki. Jest ich 25.

Zarówno Nikodem jak i Alicja oglądali już kiedyś "Madagaskar". Oczywiście mieli niezły ubaw podczas momentów gdzie występowały pingwiny :) Teraz kiedy otrzymali tę książeczkę przypomnieli sobie o bajce i od razu poprosili o jej włączenie na dvd. Z książką na kolanach pokazywali, który pingwin jak się nazywa :) No i oczywiście naklejki. Dzieciaki je uwielbiają więc z tego ciekawego dodatku również są bardzo zadowoleni.

"Pingwiny z Madagaskaru" to bardzo fajna i zabawna seria. Z chęcią same przeczytałybyśmy inne części :)6 komentarzy:

 1. Moja córka uwielbia Pingwiny z Madagaskaru :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Pingwiny były najlepsze, potem Julian, zebra i pozostałe postacie. ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ulalala, moje dzieciaki byłyby wniebowzięte:) Muszę mieć tę książeczkę:D

  OdpowiedzUsuń
 4. Może ktoś wie gdzie można obejzeć tą serięonline wideo?Podacie link?Albo chosiaż opisanie jej.Proszeeee!!!

  OdpowiedzUsuń

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)