27 września 2012

Kubuś i przyjaciele - Kolory


wydawnictwo: Ameet
ilość stron: 10
format: 17,5x17,5 cm
rok wydania: 2012
cena: 10,90 zł 


Dziś ciekawa pozycja dla maluszków i przy okazji miłośników Kubusia Puchatka. Dzieciaczki przecież bardzo lubią tego małego głupiutkiego misia, więc pewnie nie jeden mały czytelnik zakwalifikuje się do tej grupki.

Zatem przedstawiam Wam książeczkę dla najmłodszych. Jest to lektura sztywnostronnicowa o kolorach.  Więc podczas przeglądania tej niewielkiej książeczki dzieciaczki mogą uczyć się lub utrwalać wiadomości na temat kolorów. Na każdej stronie wśród licznych ciekawych i bardzo kolorowych ilustracji znajdziemy króciutki tekst o danym kolorze oraz polecenie/pytanie na ten temat. Np. przy kolorze czerwonym na stronie po lewej stronie jest zdanie:

Koszulka Kubusia jest czerwona, tak jak jego parasol.

A po prawej przeczytamy:

Które rzeczy przyjaciół są czerwone? Wskaż je.

I w taki właśnie sposób przeglądając książeczkę możemy uczyć się i bawić z naszym maluszkiem. Tekstu tutaj jak widzicie jest niewiele, więc dziecko na pewno nie będzie się nudzić podczas czytania. A dodatkowo czynne uczestniczenie naszego brzdąca podczas lektury sprawia, że każde dziecko z przyjemnością do niej wraca.

Dodatkową zaletą tejże książeczki są wystające u góry oraz po prawej stronie skrzydełka. Każdy wystaje w innym miejscu i dotyczy innego koloru. Dziecko nie ma zatem problemu z odwracaniem stron podczas zabawy, a także bez kłopotu otworzy książeczkę przy kolorze, który chce.

Książeczki z serii Kubuś Puchatek i przyjaciele charakteryzują się piękną kolorową grafiką. Naprawdę z ogromną przyjemnością po nie sięgamy, a dzieciaczki chętnie oglądają ilustracje w nich zawarte. Dodam także, że książeczka nigdzie nie ma żadnych ostrych krawędzi. Wszystkie rogi i różki są zaokrąglone, jest jest to bezpieczna lektura dla maluchów. Co prawda na okładce widnieje informacja, że jest to lektura przeznaczona dla dzieci od lat trzech, ale ja nie widzę przeciwwskazań, by młodsze brzdące po nią sięgały.

To idealna pozycja na pierwszą lekturę dla naszego łobuziaka i jestem pewna, że każde dziecko będzie nią zachwycone.


4 komentarze:

 1. Ale cudne bajeczki teraz produkują ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. my uwielbiamy Kubusia Puchatka

  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. My mamy o kąpieli :) Też polecam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nauka przez zabawę;) Fajna propozycja !

  OdpowiedzUsuń

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)