26 września 2012

Disney Ucz się z nami. Wróżki. Pisanie


wydawnictwo: Ameet
ilość stron: 64
format: 20,5x29 cm
rok wydania: 2012
cena: 11,49 zł 


O tej serii wspominałam już kiedyś, gdy Alicja otrzymała książkę o literkach.Tym jednak razem pognam ciut dalej i zaproponuję Wam pozycję, dla starszych dzieci. Gdyż ta książka jest dla tych maluszków, które opanowały już tę trudną sztukę jaką jest pisanie i teraz szlifują swoje umiejętności.

Język polski nie jest łatwy. Wiemy o tym doskonale, a naukę wszelkich zasad pisowni z całą pewnością wspominamy ze szkoły jako trudny orzech do zgryzienia. Nic dziwnego. Wszystkie te odmiany, czasy, wyjątki... oj, jest tego trochę. Mnie niestety z trudem przychodziła nauka ortografii i nie zgodzę się z tym, kto twierdzi, że osoby czytające dużo książek, nie popełniają błędów :D Ja choć zawsze czytałam dużo, robiłam błędów całe mnóstwo! Pamiętam moje ciągłe ćwiczenia, których nawiasem mówiąc - nie znosiłam!

Dlatego ucieszyłam się, gdy ta książeczka do nas trafiła. Nie chciałabym, by moje dziecko miało podobne problemy. Wczesne wpajanie niektórych zasad sprawia, że dziecko nabędzie pewien nawyk pisania danych wyrazów tak, a nie inaczej. A przy tym nasza nauka może być czystą przyjemnością. Bowiem w przyswajaniu tej wiedzy pomogą im ich ulubieni bohaterowie z książek i bajek.

Co więc znajdziemy w tej książce? Na początek krótkie wprowadzenie, czyli wyjaśnienie czego dowiemy się z tej lektury. A dalej różnego rodzaju ćwiczenia, dzięki którym dziecko nie tylko ma okazję ćwiczyć pisanie, ale również przyswaja sobie pisownię różnych wyrazów z u, ó, ż, rz, ch i h. Podobnie jak zasady pisowni wyrazów małą i wielką literą. Ćwiczenia w książce są różne. Czasem trzeba pisać po śladzie, czasem coś uzupełniać, lub podkreślać. Niektóre natomiast ćwiczenia przybierają bardziej atrakcyjne formy jak puzzle czy domino. 

W tej książce jest sporo miejsca na naukę, ale także na zabawę. Czasem trzeba połączyć wyrazy z obrazkiem, innym razem pokolorować rysunek. Są tu także naklejki, które urozmaicają pracę z dzieckiem i wiele wiele innych.Znajdziemy tu także mini test umiejętności, bardzo przydatny suwaczek ortograficzny i co najważniejsze dla małego czytelnika - dyplom, dzięki któemu maluch poczuje się doceniony i dowartościowany.

Książeczka ta zachwyca barwną szatą graficzną oraz licznymi ciekawymi zabawami. Tutaj każdy brzdąc znajdzie coś dla siebie i z pewnością nie bedzie się nudzic. A przy okazji zdobędzie wartościową wiedzę.

Jest to ciekawa i mądra pozycja. Grube kartki sprawiają, że wykonane zadanie na jednej stronie nie będzie widoczne na następnej. Kolorowe zadania zachęcają malucha do zabawy i uczą ważnych rzeczy. Jestem pewna, że i dzieciaczki, i rodzice będą zadowoleni.


2 komentarze:

  1. Ale fajowa książeczka. Ja zawsze najbardziej lubiłam ortografię ;D

    OdpowiedzUsuń
  2. Co prawda moja córka dopiero się uczy, ale i taka pozycja będzie nam potrzebna do nauki ortografii, a sprawia wrażenie ciekawej :)

    OdpowiedzUsuń

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)