18 maja 2012

SuperQuiz ŚWIAT


JAKUB KOLASIŃSKI, HUBERT WIERCIŃSKI

wydawnictwo: Edgard
ilość stron: 112
format: 8x14,5 cm
rok wydania: 2012
cena: 24,90 zł


Było już o Polsce to teraz czas na Świat ;)
Dzisiaj chciałabym zapoznać Was z kolejną książeczką, a raczej quizem z serii "Kapitan nauka".

W środku znajdziemy ponad 150 zagadek oraz przeróżne ciekawostki, rekordy i odkrycia. Są tutaj opisane 54 zagadnienia dotyczące miast, rzek, gór, mórz, jezior, krajów, pustyń, oceanów... Także przeczytamy tutaj między innymi o Rzymie, Wołdze, Jerozolimie, Jedwabnym Szlaku, Gobi, Bombaju,Wielkiej Rafie Koralowej, Egipskich piramidach, Nowym Jorku, Amazonii, lodowcach, Wulkanach, jaskiniach i wielu, wielu innych niezwykle ciekawych miejscach.

Widzicie sami, że zebrane tutaj informacje dotyczą całego świata. Dzięki krótkim opisom zarówno nasze dzieci, jak i my rodzice dowiemy się bardzo wielu interesujących rzeczy.
Dodatkowo na odwrocie każdej kartki znajdziemy po trzy pytania na temat tego co na danej stronie wyczytaliśmy. Do większości pytań są po trzy odpowiedzi a, b, c, należy wybrać te prawdziwe. Za zadanie jest też skreślenie hasła, które nie pasuje do innych.

Powiem szczerze, że ja sama o Polsce wiem niewiele. moze i wstyd się przyznać, ale od zawsze bardziej interesowały mnie przeróżne miejsca na świecie :) Ogromnie cieszy mnie więc fakt, że posiadamy ten mały SuperQuiz.

Narazie z wielkim zainteresowaniem przeczytałam go sama. Z przyjemnością zabrałam się również za odpowiadanie na pytania. Za jakiś czas na pewno sięgnie po niego również Nikodem. Jeśli będzie taki ciekawy świata jak jego mama to jego również bardzo zainteresuje ta pozycja :)

Jest to mała, poręczna książeczka, której kartki zaczepione są na "kółkach" dzięki czemu jest ona bardzo poręczna. Można chwycić ją sobie w rękę, bez problemu przewracać strony itd.

Moim zdaniem to fajna, ciekawa i mądra pozycja. Dzięki niej dziecko dowie się wielu informacji o pięknych i godnych uwagi miejscach na świecie, co zapewne niejednokrotnie przyda mu się chociażby w szkole :) Idealne rozwiązanie na długą podróż czy nudne dni w domu. Polecam :)


1 komentarz:

  1. niestety ale pytania w tym Quzie są bardzo źle skonstruowane i jego wartość zarówno rozrywkowa, jak i edukacyjna jest mizerna

    OdpowiedzUsuń

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)