18 maja 2012

SuperQuiz POLSKA


MARIA MAJEWSKA

wydawnictwo: Edgard
ilość stron: 112
format: 8x14,5 cm
rok wydania: 2012
cena: 24,90 zł


Tym razem mam okazję zaprezentować Wam bardzo ciekawą pozycje wydawnictwa EDGARD. Super Quiz to mini książeczka, dzięki której możemy się świetnie bawić , dużo nauczyć i sprawdzić swoją wiedzę o naszym kraju.

W środku znajdziemy bowiem mnóstwo ciekawostek geograficznych i przyrodniczych, wiadomości o miastach regionach i wydarzeniach historycznych Polski. A także informacji o wybitnych i sławnych Polakach. A więc krótko mówiąc w tej niewielkiej książce znajdziemy encyklopedię wiedzy na temat naszego kraju.

Ale to nie wszystko. Nie jest to bowiem książka do nauki. Tutaj nie musimy jej przeczytać od początku do końca, a potem uczyć się tego wszystkiego na pamięć. Ta książeczka to całe mnóstwo bardzo ciekawych i czasami zaskakujących pytań z każdej z wymienionych wcześniej dziedzin. Pytań jest bardzo dużo i maja one formę wyboru właściwej odpowiedzi spośród kilku podanych.

Wybierz prawidłowa odpowiedź.
Zamek na Wawelu:
a/. pochodzi z czasów, kiedy stolicą Polski była Warszawa.
b/. łączy w sobie kilka stylów architektonicznych.

Na tej samej stronie co pytania znajdziemy także odpowiedzi, dzięki którym możemy sprawdzić naszą wiedzę. A na odwrocie danego quizu jest krótki tekst o zagadnieniu poruszanym w danych zagadkach.

Super Quiz to bardzo fajna książeczka, która dzięki swoimi niewielkim gabarytom zmieści się w każdej torbie, plecaku czy nawet kieszeni. A dzięki bardzo ciekawej treści umili nam ona czas podczas nudnych wieczorów czy długiej podróży.

Muszę także dodać, że w tej książce oprócz ciekawej treści znajdziemy także bardzo zabawną i zachęcająca do lektury szatę graficzną. Książeczka jest kolorowa i przejrzysta. Dzięki dużej spirali na której obracane są strony korzystanie z niej jest łatwe i przyjemne. Takie rozwiązanie zapewnia nam, że książka nie będzie się zamykać podczas zabawy, gdy odłożymy ją choć na chwilkę, a także w sytuacji gdy będziemy chcieli wrócić do zabawy po przerwie, bez trudu odnajdziemy miejsce, w której zabawę przerwaliśmy.

Mnie ta pozycja bardzo przypadła do gustu. Moje dziecko jest jeszcze za małe, byśmy mogli korzystać z quizu, ale z moją jedenastoletnią bratanicą bawiłyśmy się przy nim rewelacyjnie. A ponieważ pytań jest naprawdę dużo. jeszcze nawet nie zdążyłyśmy przestudiować ich wszystkich. Jest to więc także zabawa na długo i z cała pewnością szybko się nie znudzi. Nam się podoba, polecam!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)