28 maja 2012

Strasznie trudne wierszyki


IZABELA MIKRUT

wydawnictwo: Skrzat
ilość stron: 32
format: 20x19 cm
rok wydania: 2012
cena: 14,31 zł


Dzięki tej książeczce możemy pobawić się słowami :) Znajdziemy w niej 17 wierszyków dzięki którym dziecko może nauczyć się czytania i wymawiania trudnych głosek takich jak: r, sz, cz, dż, ś, ć, dź itp.
Wierszyki te są naprawdę zabawne, pełne zaskakujących rzeczy i dziwnych sytuacji... Przeczytamy tutaj między innymi o homarze, którego ugryzł komar, o kurkach które uwielbiały rurki z ziarnem, o rybaku któremu uciekł robak, o krewetce która była aktorką, o mrówkach które skradły talerz z surówką i o wielu innych śmiesznych i zwariowanych rzeczach :)

Kiedy czytałam te wierszyki Nikusiowi, oboje mieliśmy niezły ubaw. Odradzam czytanie tej książeczki przed snem, wiem z własnego doświadczenia.  Mały tak się chichotał, że o spaniu nie było nawet mowy :) Natomiast z czasem zrozumiał w jakim celu czytamy te wierszyki po kilka razy. Wspólnie zaczęliśmy powtarzać trudniejsze wyrazy co często kończy się śmiechem :) Nikodem nie wymawia jeszcze R, ani SZ i ta ksiażeczka jest naprawdę fajnym wspomagaczem w nauce."Ruda wiewiórka
wlazła do biurka
i mi obgryza kredki.
Wpadła z podwórka
i w biurku - nurka,
żeby się schować przed kimś..."

Dodatkowym jej plusem jest dołączona do niej płytka z audiobookiem. Wszystkie wierszyki czyta Maciej Stuhr. Bardzo ciekawie je interpretuje... Zarówno ja jak i synek słuchamy ich z zainteresowaniem, cojest u nas na dosyć niespotykane ponieważ Nikodem nie przepada za audiobookami.

Takze sami widzicie, ze wierszyki te nie dość, że są zabawne to na dodatek idealnie nadają się do ćwiczenia mowy. A wiadomo, że dzięki rymom znacznie łatwiej idzie nauka :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)