15 kwietnia 2012

Uwierz w siebie


ANETA BRODA, 
AGNIESZKA STĘPIEŃ

wydawnictwo: Blue Bunni
ilość stron: 88
format: 20x20 cm
rok wydania: 2011
cena: 35 zł


Dziś coś nieco innego, choć na pierwszy rzut oka wydawałoby się, że zwykłe opowiadanie dla maluszków. Ale... nie! Ta książka została objęta patronatem merytorycznym przez Instytut Matki i Dziecka, a jej treść to oprócz ciekawego i bardzo mądrego opowiadania, także rożne interesujące przykłady zabaw z dzieckiem służące do poprawy sprawności i koordynacji ruchowej naszych dzieci.

Czytając bajeczkę o tych sympatycznych zwierzakach uświadamiamy naszym maluchom jak ważna w życiu jest gimnastyka. Lili i Plaf - bohaterowie opowiadania, kierując się dobrymi radami lekarza, postanowili uwierzyć w siebie. Dotąd wszelkiego rodzaju ćwiczenia, były dla nich mało interesujące, lecz za namową lekarza ortopedy i mamy Lili postanowili spróbować. Pomogła im w tym książka, która otrzymali od Pana Doktora, oraz... wyobraźnia. Jeśli jednak chcecie się dowiedzieć, co osiągnęli dzięki tym ćwiczeniom, koniecznie sięgnijcie po książkę, Ale jak już pisałyśmy Uwierz w siebie to nie tylko opowiadanie. W drugiej części książki znajdziemy mnóstwo ciekawych przykładów spędzania czasu z dzieckiem. A do tego dzięki takiej zabawie nasze maluchy ćwiczą. A takie doświadczenia ruchowe sprawiają, że dzieciaczki lepiej poznają swoje ciało i otaczający je świat.

"Wspólna zabawa to szansa na pogłębienie relacji z dzieckiem i poprawę kondycji fizycznej. Często w nawale codziennych spraw zapominamy o potrzebie aktywności fizycznej i dobrym przykładzie w przeciwdziałaniu wadom postawy. Proponowane zabawy pomogą Wam popatrzeć na dziecko od strony jego rozwoju fizycznego i zachęcić do wspólnych działań."

I tak zagłębiając się w treść tego rozdziału dowiadujemy się, czym są wady postawy oraz jakie korzyści wynikają z zabaw ruchowych z dzieckiem.  A dalej? Mamy całą masę różnych bardzo ciekawych i naprawdę wartościowych scenariuszy do zabawy. Każdy z nich jest szczegółowo opisany. I każdy pomysł posiada dwie wersje: łatwiejszą i trudniejszą - do wyboru. Wyszczególniony jest cel takiej zabawy, a także możemy również przy każdej z nich poznać opinię fizjoterapeuty i psychologa. Wymienionych przykładów jest naprawdę bardzo dużo i każdy z nich to rewelacyjny sposób na wesoło i ciekawie spędzony czas z własnym dzieckiem. I jesteśmy pewne, że zarówno maluchy jak i ich rodzice będą zachwyceni! :)

2 komentarze:

  1. Super sprawa, muszę zaopatrzyć się w tę książeczkę.

    OdpowiedzUsuń
  2. Lili i Plaf znamy z piosenek. Nie wiedziałam, że jest też o nich książka. Trafia na moją listę prezentów gwiazdkowych.

    OdpowiedzUsuń

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)