23 kwietnia 2012

Disney Księżniczka. Litery


wydawnictwo: AMEET
ilość stron: 64
format: 20,5x29 cm
rok wydania: 2011
cena: 13,90 zł


Tym razem mam okazję przedstawić Wam książkę z bardzo edukacyjnej serii. Disney uczy to zestaw bardzo różnorodnych książeczek o różnym poziomi trudności i zróżnicowanej tematyce  dla dzieci. Poziomy trudności są trzy. Dla dzieci o 4, 5 i 6 lat. A w każdym poziomie mamy do wyboru kilka naprawdę ciekawych pozycji , dzięki którym nasze dzieci mają okazję trenować rączkę rysując  szlaczki, poznawać kształty, kolory, literki i cyferki a nawet mogą uczyć się liczyć, pisać i czytać.

Do nas trafiła książeczka z 2 poziomu: LITERY. Dzięki tej lekturze moja córeczka uczy się rozpoznawania liter odwzorowywania ich kształtów. A w jaki sposób?

Wewnątrz tej książeczki znajdziemy mnóstwo fantastycznych zadań, dzięki którym maluch wiele się nauczy nawet tego nie odczuwając. Ćwiczenia w pisaniu literek zaczyna się bardzo... niepozornie. Pierwsze strony to rysowanie linii prostych i łuków starając się nie odrywać ołówka od kartki. A następnie stopniowo poznajemy rożne literki. Dziecko ma za zadanie grupować odpowiednio literki, kolorować je, wędrować po labiryntach, obrysowywać literki itp. Pod każdym zadaniem jest także miejsce, gdzie dziecko może potrenować pisanie dużych i małych liter w trzech liniach według podanego przykładu. Wiele z ćwiczeń zawartych w tej książce wymaga korzystania z naklejek (co każdy maluch wręcz uwielbia) dołączonych do lektury. A na końcu znajdziemy również grę planszową oraz piękny dyplom z gratulacjami ukończenia przez naszego brzdąca kursu Disneya.

Książka jest bardzo ładna. Dużą zaletą jest szata graficzna bogato ilustrowana różnymi postaciami z bajek Disneya. A duża różnorodność w zadaniach sprawia, że maluch z wielką przyjemnością podąża zadanie po zadaniu przez całą książeczkę aż do samego końca.

Moja córeczka ma 4,5 roku i chętnie spędza czas przy ćwiczeniach z tej książeczki. Niektóre polecenia są dla niej trudniejsze, inne łatwiejsze, ale mała nie zniechęca się. Ta książeczka to dla niej świetna zabawa, a ja cieszę się, że wraz z tą zabawą mała uczy się czegoś pożytecznego :)


Za książeczkę dziękuję wydawnictwu AMEET :)


1 komentarz:

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)