2 marca 2012

Opowieść o generale Tomaszku, który nie chciał pójść na wojnę


ISA TUTINO VERCELLONI

wydawnictwo: Bona
ilość stron: 24
format: 21x21 cm 
rok wydania: 2012
data premiery: 29 luty 2012r.

cena: 19,99 zł


Jest to krótkie wierszowane opowiadanie o Tomaszku i wojnie, a raczej... pokoju.


Wszyscy wokół namawiali Tomaszka, aby poszedł na wojnę. Nic w tym dziwnego, skoro w jego rodzinie wszyscy mężczyźni byli w wojsku i mogli pochwalić się wieloma bohaterskimi czynami. Tak więc naszego małego bohatera rodzice posłali "(...) na nauki POWIETRZNEJ, WODNEJ, LĄDOWEJ SZTUKI WALKI I Z BLISKA , I DYSTANSOWEJ (czyli inaczej SZKOŁY WOJSKOWEJ)."


, gdzie uczył się "broniologii" i "rakietyzmu". Każdy uczeń w szkole miał już za sobą nie jedną wojnę, ale Tomasz uparcie nie chciał wziąć w żadnej udziału. I bardzo dobrze, bo dzięki temu został generałem pokoju! Jego armia dobra, rozśmieszała dzieci, pocieszała smutnych, tańczyła, opowiadała kawały, udzielała porad. Taka to była pokojowa armia :)

Morał z tej książki płynie taki, że nie wolno robić nic wbrew sobie nawet jeśli inni nas do tego namawiają. A pokój zawsze jest lepszy niż wojna. Choć książeczka nie jest gruba ma swój niepowtarzalny urok. Czytając ją czułyśmy się jakbyśmy wróciły do dzieciństwa. Lekko pożółkłe kartki i czcionka jak z maszynopisu. Rewelacja. A do tego liczne, bardzo kolorowe ilustracje, które ożywiają i ubarwiają tekst w książeczce. Na pewno spodoba się każdemu maluchowi.

U nas opowiadanie spotkało się z miłym powitaniem. Choć wydawało nam się, że Nikodem jako chłopiec będzie nią znacznie bardziej zainteresowany niż Alicja. Ale nic takiego. Nasze maluchy z takim samym zainteresowaniem słuchały wierszyka i studiowały ilustracje w książeczce. To ciekawa odmiana i kolejna godna uwagi lektura na półeczce naszych brzdąców :)

Za książeczki serdecznie dziękujemy wydawnictwu BONA :)
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)